Znajomość języków obcych, w tym powszechnie używanego języka angielskiego, jest nadal pożądaną umiejętnością. To dlatego dzieci już od najmłodszych lat powinny mieć z nim styczność, aby w przyszłości zdobyć dobrze płatną pracę. Dużą popularnością cieszą się kursy angielskiego online. Czy to dobre rozwiązanie?
Jak wygląda kurs angielskiego online?
Uczestnik kursu loguje się na podanej przez organizatora platformie internetowej. Lekcja odbywa się na żywo przed kamerą internetową, a więc w czasie rzeczywistym. Tematy są zgodne z ułożonym programem nauczania i obejmują takie zagadnienia, jak: gramatyka, czytanie ze zrozumieniem, odsłuchiwanie nagrań w języku angielskim i rozwiązywanie przydzielonych do nich ćwiczeń, a także konwersację.
W razie jakichkolwiek wątpliwości kursant może zadawać pytania. Nauczyciel powinien zadawać prace domowe oraz udostępnić swojemu uczniowi materiały dydaktyczne. W zależności od rodzaju wykupionego kursu angielskiego spotkania odbywają się minimum raz w tygodniu lub częściej. Pojedyncza lekcja trwa z reguły jedną godzinę zegarową.
Zalety kursu angielskiego online
Do największych zalet zdalnej nauki języka angielskiego należy brak konieczności wychodzenia z domu i nauka w komfortowych warunkach mieszkaniowych. Nie trzeba tracić czasu na dojazd do miejsca, w którym organizowany jest kurs. Łatwiej też dopasować zajęcia online do swojego rozkładu dnia.
Jeśli na kurs angielskiego uczęszcza dziecko, rodzic będąc w tym czasie w domu, może w pewnym stopniu kontrolować jego zaangażowanie w lekcję, co nie jest możliwe podczas nauki stacjonarnej. I choć powszechnie nie zaleca się, aby opiekunowie ingerowali w zajęcia, mogą przynajmniej być na bieżąco z postępami swojej pociechy.
Kurs angielskiego online jest tańszy od tradycyjnego formy przyswajania języków obcych. Jest to zatem doskonała alternatywa dla osób, których nie stać na tę drugą opcję.
Wady kursu angielskiego online
Rozmawianie z lektorem po angielsku przed kamerką internetową uniemożliwia konwersację z innymi uczestnikami zajęć. Przełamanie bariery językowej może więc zająć nieco więcej czasu.
Należy mieć na uwadze, że podczas wirtualnej lekcji można natknąć się na problemy natury technicznej, takie jak brak możliwości podłączenia kamerki lub problemy z połączeniem sieciowym.
Aby mieć pewność, że spotkanie będzie przebiegało bez zakłóceń, warto zadbać o stałe łącze internetowe i szybką prędkość przesyłania danych.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.