Skuteczne sposoby dotarcia do potencjalnych nowych klientów

Jak dotrzeć do klienta skutecznie? To zdanie zadają sobie wszyscy marketerzy i pracownicy działu marketingu, którzy każdego miesiąca muszą realizować konkretne cele sprzedażowe swojej firmy. W dzisiejszych czasach kiedy w praktycznie każdej dziedzinie jest tak duża konkurencja, pozyskanie nowego stałego partnera w segmencie b2b to naprawdę spory sukces.

Skuteczne sposoby dotarcia do klienta

Jak dotrzeć do klienta zainteresowanego naszymi usługami lub produktami? Podstawą jest tutaj dobrze skonstruowana reklama internetowa – pozyskiwanie klientów b2b i b2c w dużym stopniu współcześnie opiera się właśnie na wyselekcjonowanej grupie odbiorców, którzy regularnie otrzymują informacje o produktach lub usługach, na przykład w postaci newslettera lub reklamy AdWords. Dlatego tak ważne jest stworzenie obszernej listy mailingowej – newslettery są wysyłane właśnie na maila. Sposoby dotarcia do klienta za pomocą kampanii Google AdWords to już natomiast domena wyspecjalizowanych w tej dziedzinie firm – content musi być dopasowany do odbiorcy, bo tylko to zapewnia, że konkretna osoba kliknie w okienko reklamy i zapozna się z jej treścią.

Pozyskiwanie klientów b2b i b2c

Współczesna pozyskiwanie klientów to zawsze budowanie odpowiednich relacji, a te wymagają czasu i uwagi. W przypadku klientów z segmentu biznesu, spotkania biznesowe są prowadzone na szczeblu osób odpowiedzialnych za podejmowanie konkretnych decyzji zakupowych – w tym wypadku często opiera się to na tworzeniu odpowiednich ofert, na negocjacjach i budowaniu strategii długofalowe. W dobie tak dużej konkurencji w praktycznie wszystkich dziedzinach, zdobycie odbiorców na dłużej jest prawdziwym sukcesem. Dobrym sposobem na dotarcie do nowych potencjalnych klientów jest organizowanie różnego rodzaju wydarzeń branżowych. Świetnie sprawdzają się tutaj na przykład eventy branżowe, różnego rodzaju targi i prezentacje firm. Można stworzyć wtedy swoje firmowe stoisko, w kuluarach poznać osoby odpowiedzialne za decyzje zakupowe z innych firm z konkretnego sektora. To właśnie w ten sposób można pozyskać dla swojej firmy naprawdę dobrego klienta. W przypadku relacji B2B chodzi przecież o długofalową współpracę dwóch stron, która dla każdej jest opłacalna. Można zatem rzec, że nie jako każdy jest odrobiną klientem i odrobinę odbiorcą w relacji b2b.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *