Rozwód

Znalazłeś się na życiowym zakręcie? Twoje małżeństwo rozpadło się na dobre i musisz wziąć sprawy w swoje ręce? Nie masz pojęcia jak zabrać się za rozwód, ani do kogo udać się w tej sprawie? Co zrobić w tak trudnej życiowej sytuacji? Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na te pytania to musisz koniecznie zapoznać się z tym tekstem. Serdecznie zachęcamy Cie do przeczytania!

Rozwód jest jedną z najbardziej stresujących chwil w życiu człowieka, psychologowie ustalali, że jedynie śmierć bliskiego członka rodziny jest bardziej stresującym momentem w życiu. Dodatkowo oprócz ogromnej tragedii w życiu prywatnym, dochodzą także niezrozumiałe dla wielu osób procedury prawne i administracyjne związane z rozwodem. Jak się za to zabrać? Już wyjaśniamy!

Pozew o rozwód

Pozew możesz napisać samemu, miejscem do, którego musisz go dostarczyć jest sąd okręgowy- wydział cywilny ( w miejscu zamieszkania małżonków). Opłata stała za wniesienie takiego pozwu do sądu to 600 złotych. Pozew jako, że jest bardzo formalnym pismem musi obligatoryjnie zawierać szereg informacji:

– miejscowość i datę
– oznaczenie sądu, do którego jest składany
– oznaczenie rodzaju pisma (pozew o rozwód)
– oznaczenie stron
– dane pełnomocnika, jeżeli jest ustanowiony w sprawie
– oznaczenie żądania pozwu tj. żądanie orzeczenia rozwodu- z czyjej winy(z winy jednego z małżonków, z winy obojga małżonków, bez orzekania o winie – to najszybsze i najbardziej bezbolesne rozwiązanie)
– imiona i nazwiska oraz adresy świadków, a także okoliczności, jakich mają dotyczyć ich zeznania

Kancelaria radcowska

Samodzielne napisanie pozwu i złożenie go w sądzie jest możliwe, ale dla wielu osób może okazać się bardzo trudne do realizacji, szczególnie jeżeli sprawa zawiła dowodowo. W takich przypadkach zdecydowanie rekomendujemy skorzystanie z usług profesjonalnej kancelarii radcowskiej, która przygotuje wszystko za Ciebie, a Ty będziesz miał 100 procentową pewność, że wszystko zostało wykonane idealnie. Oczywiście nie da się ukryć, że koszt takiej usługi będzie zdecydowanie wyższy niż w przypadku samodzielnego napisania pisma i zaniesienia go do sądu, ale pamiętajmy, że w bardzo wielu przypadkach pełnomocnik na sali sądowej może nam się bardzo przydać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *