Czy pakowanie przesyłek to łatwa sprawa?

Pakowanie przesyłek wydaje się być prostą sprawą. Wystarczy przecież tylko zakleić karton. Jednak choć nie jest to temat bardzo skomplikowany, to też nie jest to całkowicie proste. Szczególnie jeśli mamy za zadanie spakować np. setki paczek dziennie. Jak wygląda pakowanie paczek i co potrzebujemy aby robić to sprawnie.

Jakie potrzebne są nam przybory do pakowania przesyłek?

Spakować paczkę można oczywiście słabo, bardzo dobrze lub przeciętnie. Materiały jakich używamy są w pewnym zakresie odpowiedzialne za to, jak spakowana jest paczka. Do spakowania przesyłki potrzebujemy kartonu lub w przypadku bardzo małych przesyłek koperty z folią bąbelkową, taśmy do klejenia paczki oraz czegoś co wypełni puste przestrzenie. Karton najlepiej aby był w miarę wytrzymały, taśma dobrze się kleiła do kartonu, a wypełniacza było odpowiednio dużo.

Przyjrzyjmy się teraz tematowi wypełniacza, ponieważ można wykorzystywać wiele materiałów. Mogą się one do swojego zadania nadawać lepiej lub gorzej. Wypełniaczem może być folia bąbelkowa (różnych gabarytów), styropian, ścinki papierowe itp. Wypełniacz powinniśmy dobierać w zależności od tego jak dobrze ma być chroniona zawartość. Inaczej spakujemy paczkę ze śrubami, a inaczej z elektroniką.

Jak zaklejać paczki i dlaczego jest to takie ważne?

Jednym z elementów, które najlepiej zabezpieczają towar jest odpowiednie zaklejenie paczki. Karton powinien być sklejony nie tylko w miejscu gdzie domykane jest wieko, ale również na każdym jego narożniku, gdzie występuje szczelina. Zdarzają się bowiem przypadki kradzieży z wykorzystaniem takich słabych punktów. Trudno jest potem komukolwiek coś udowodnić, tym bardziej, że o fakcie że coś zginęło dowiadujemy się kiedy paczka trafia do klienta. Jest to sytuacja z punktu widzenia wysyłającego i zamawiającego nieakceptowalna. Pakowanie przesyłek powinno zabezpieczać przed kradzieżą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *