Altium Designer: programowanie na miarę XXI wieku

Altium Designer w chwili obecnej jest systemem, który stosuje się już od wielu lat. Jego pierwsze wydanie miało swoją premierę w 2005 roku, jednak kolejne wersje są nieustannie ulepszane i modyfikowane, tak aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających projektantów i elektroników.

Altium Designer Viewer: co to jest?

Altium Designer Viewer to – najprościej mówiąc – zintegrowany system, tudzież pakiet oprogramowania do projektowania różnego rodzaju elektroniki. Jego właścicielem i projektantem jest australijska firma Altium Limited. Jest to następca programu Protel.

Pakiet Altium Designer obejmuje cztery główne obszary funkcjonowania, to jest: projektowanie PCB w trójwymiarze, programowanie FPGA, zarządzanie projektami wydanymi oraz bazami danych. Oprócz tego, obejmuje również cały proces projektowania – od tworzenia schematów, kodów HDL, poprzez stymulację oraz weryfikację, a nawet implementację projektu już na płycie drukowanej, bądź w układzie programowania. Posiada on integrację z dystrybutorami komponentów, co umożliwia wyszukowanie ich oraz dostęp do danych producenta.

Altium viewer posiada także interaktywną edycję 3D i eksport do MCAD i STEP. Na uwagę zasługuje też funkcja publikowania danych projektowych i produkcyjnych w chmurze.

Altium Designer cena kursu i licencji

Jeśli chodzi o Altium Designer cena jest nieco zróżnicować. Istnieje bowiem możliwość zakupu licencji w wysokości od sześciu do siedmiu tysięcy funtów, bądź też wzięcia udziału w kursie, którego koszt wynosi od około 700 złotych w górę. Warto zaznaczyć jednak, że szkolenie obejmuje także materiały szkoleniowe oraz wyżywienie. Są one prowadzone na terenie całej Polski, w większych miastach.

Licencja na Altium Designer jest znacznie wyższa w stosunku do innych oprogramowań, ale cieszy się także świetnymi opiniami.

Początki programu Altium Designer Viewer

Historia Altium Viewer rozpoczyna się w 1985 roku. Wówczas australijska firma Altium Limited zaprojektowała Protel System Pty Ltd, czyli narzędzie PCB do projektowania, oparte na DOS. Był on na początku dostępny jedynie w Australii, ale szybko rozpoczęto dystrybucję międzynarodową. Wówczas podjęto decyzję o wydaniu kolejnych wersji.

Altium Designer jest następcą Protela. Pierwsza jego wersja powstała w 2005 roku, a następna – dwa lata później.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *