Biuro rachunkowe w Katowicach – oferta

Przedsiębiorca, który nie chce lub nie może sam rozliczać się ze swojej działalności z Urzędem Skarbowym może skorzystać oferty biura rachunkowego. Jest to przedsiębiorstwo, które posiada uprawnienia do prowadzenia ksiąg i działa w oparciu o umowę zawartą z podatnikiem.

Biuro rachunkowe – zakres usług

Przedmiotem działalności biura rachunkowego jest wykonywanie czynności na rzecz zleceniodawcy w zakresie rachunkowości. Dotyczy to również prowadzenia dokumentów płacowych oraz kadrowych. Oferta każdego biura rachunkowego obejmuje ponadto wykonywanie czynności w ramach prawa podatkowego, prawa pracy i kwestii związanych z ubezpieczeniem społecznym.

Ich zakres jest precyzyjne określany w umowie zawieranej między miejscem pracy a konkretnym biurem rachunkowym. Biura działają na terenie całego kraju, a szukając ich warto zwrócić uwagę na internetową stronę WWW biura, które określa zakres obowiązków i możliwość podjęcia współpracy. I tak np. w południowej części kraju można znaleźć dobrej biuro wpisując w wyszukiwarkę frazę: „biuro rachunkowe w Katowicach„.

Jakie inne usługi świadczy każde biuro rachunkowe?

Do codziennych obowiązków pracowników biura rachunkowego zalicza się także prowadzenie ksiąg rachunkowych i prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów. Biura prowadzą także ewidencje przychodów, środków trwałych i wyposażenia każdego przedsiębiorstwa, co wymaga udokumentowania. W ofercie znajduje się również prowadzenie ewidencji VAT, PIT, CIT oraz składek JPK.Biura rachunkowe w ramach współpracy z klientem oferują też sporządzanie sprawozdań finansowych oraz sprawozdań do GUS, tworzenie planu kont oraz polityki rachunkowości

Biuro rachunkowe w Katowicach – poznaj ofertę i podejmij współpracę

Decydują się na ofertę wybranego biura rachunkowego w Katowicach warto ustalić szczegóły współpracy i dokładnie określić swoje wymagania. Oprócz standardowych usług biura oferują również dodatkowe, które są uzależnione od indywidualnej oferty danego biura. Do nich zalicza się np. pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej oraz innych form prawnych takich jak np. spółka z o.o. lub spółka cywilna. Część biur oferuje ponadto możliwość wypełniania wniosków kredytowych i przygotowywania raportów i analiz finansowych.Do innych, mniej standardowych usług, jakie znajdują się w ofercie niektórych biur rachunkowych zalicza się ponadto tworzenie prognoz finansowych i sprawdzanie na bieżąco należności. Ponadto biura zajmują się też odbiorem dokumentów od klienta i archiwizowaniem ich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *