Na co zwrócić uwagę wybierając biuro rachunkowe w Katowicach?

Wybranie porządnego biura rachunkowego w Katowicach wcale nie jest tak prostym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby nawiązać współpracę z rzetelnymi i doświadczonymi księgowymi.

Organizacja biura rachunkowego

W pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę na organizację biura rachunkowego. Przed podjęciem współpracy należy dokładnie upewnić się, w jakie dni i w jakich godzinach będzie można skorzystać z fachowej pomocy księgowego. Większość biur rachunkowych działa w godzinach 8-18, ale nie oznacza to wcale, że nie można znaleźć księgowych, którzy pomogą nam nawet w bardzo nietypowych godzinach.

Przed podpisaniem umowy z wybranym biurem rachunkowym należy sprawdzić również, czy będzie można przesyłać dokumentację drogą elektroniczną. Nowoczesne biura rachunkowe w Katowicach udostępniają wszystkie dane i niezbędne dokumenty online. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Ważne jest także to, aby dokładnie ustalić z biurem rachunkowym, w jakim terminie będzie trzeba przekazywać dokumenty księgowe. W niektórych sytuacjach po przekroczeniu terminu, można niestety liczyć na nieprzyjemne konsekwencje.

Ochrona danych osobowych

W dzisiejszych czasach bardzo ważną kwestią jest także ochrona danych osobowych. Każde profesjonalne biuro rachunkowe w Katowicach powinno mieć wdrożone procedury związane z ochroną danych osobowych – RODO.

Jak powszechnie wiadomo księgowi posiadać będą bardzo ważne i newralgiczne informacje o działalności naszej firmy, dlatego też warto postawić na rzetelne biuro rachunkowe, które zapewni odpowiednią ochronę danych osobowych. Niestety wyciek poufnych danych może bardzo drogo nas kosztować, dlatego też nie warto lekceważyć tego elementu.

Cena ma znaczenie

Wybierając nowe biuro rachunkowe w Katowicach należy zwrócić szczególną uwagę również na cenę, która dla wielu firm odgrywa najważniejszą rolę. Jak łatwo się domyśleć biuro rachunkowe należy wybrać rozsądnie, dlatego też nie należy kierować się wyłącznie ceną. Przed podjęciem współpracy warto dokładnie sprawdzić w umowie, czy oprócz podstawowych opłat za usługi księgowe nie będą naliczane żadne dodatkowe opłaty.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Katowicach to jedno z tych rzeczy na których nigdy nie warto oszczędzać zwłaszcza, jak zatrudnia się dużo pracowników i prowadzi się rozbudowaną firmę. W przypadku niewielkich przedsiębiorców, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą nie trzeba oczywiście zatrudniać największego biura rachunkowego w mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *