Dlaczego warto inwestować w grunty inwestycyjne?

Warto mieć świadomość, że grunty inwestycyjne na sprzedaż z roku na rok interesują coraz większą liczbę osób. Ponadto ludzie bardzo często zastanawiają się co jest takiego niesamowitego w inwestowaniu w grunty ziemskie. Nie wszyscy mają jednak świadomość czym dokładnie należy się sugerować przed podjęciem decyzji o zakupie. Dlaczego warto inwestować w grunty inwestycyjne na sprzedaż?

Grunty są realnym dobrem

Należy zdawać sobie sprawę, że inwestycję w ziemię można zobaczyć w przeciwieństwie do akcji czy obligacji. Jest to jeden z powodów, dla którego warto przynajmniej przemyśleć inwestowanie w tego typu dobra. Nie jest to bowiem wartość, którą inwestor będzie widział tylko i wyłącznie na papierze.

Zdecydowanie prostsze będzie w ten sposób zaplanowanie, co dokładnie można zrobić na działce. Grunty inwestycyjne zaliczane są do najbardziej realnych źródeł inwestycji, które charakteryzują się bardzo dużym potencjałem wzrostu.

Stan prawny

Należy mieć świadomość, że bardzo często stan prawny jest też nazywany statusem prawnym danej działki. Oznacza to jej kwalifikację jeżeli chodzi o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Warto zdawać sobie sprawę, że jest to znacznie ważniejsza informacja niż mogłoby się wydawać. Ujawnia bowiem wszystkie możliwości, jakie ma dany grunt.

Ponadto informuje o ewentualnych problemach, które mogłyby oddziaływać na wstrzymanie potencjalnych zysków. Osoby, które mają w planach zainwestowanie w omawiane grunty pod wynajem muszą przede wszystkim dowiedzieć się czy jest możliwość ich rozdzielenia na mniejsze działki lub przekształcenia.

Położenie

Warto zdawać sobie sprawę, że znacznie bardziej dochodowe będą działki znajdujące się na obrzeżach większych miast. Rekomendowane jest bowiem, by dystans wynosił od 10 do 15 kilometrów od centrum.

Nie można oczywiście zapomnieć o działkach umiejscowionych w miastach satelitarnych. Nie wszyscy wiedzą, że są to grunty w zdecydowanie mniejszych miejscowościach. Ich odległość od miasta wynosi od 30 do nawet 40 kilometrów. Ponadto muszą być one właściwie skomunikowane z miastem.

Gdzie warto inwestować w Polsce?

Należy pamiętać, że inwestycje w działki zawsze będą doskonałym rozwiązaniem jeżeli chodzi o ulokowanie kapitału. Według ekspertów świetną opcją będzie zakupienie gruntów położonych pod Łodzią.

Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że grunty umiejscowione w województwie mazowieckim nie należą do najdroższych w kraju. Warto wiedzieć, że więcej trzeba będzie zapłacić za działki znajdujące się na Dolnym Śląsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *