Jak inwestować w apartamenty inwestycyjne?

W dobie rosnącej inflacji trudno znaleźć źródło pasywnego dochodu, które pozwalałoby przynajmniej spowolnić straty wśród oszczędności. Apartamenty inwestycyjne to dość nowy sposób na opłacalne zaangażowanie nowych środków. Co więcej w ramach tego modelu inwestor może liczyć na komfortowy wypoczynek w luksusowych warunkach.

Kto sprzedaje apartamenty inwestycyjne?

Można zauważyć pewną prawidłowość, że apartamenty na sprzedaż Szczyrk są dostępne tylko w ramach luksusowych hoteli. Biorąc pod uwagę polskie realia, mowa tu o obiektach w standardzie 4 a nawet 5 gwiazdek. Oczywiście im wyższy standard ma dany obiekt wypoczynkowy, tym wyższe będą nakłady inwestycyjne poniesione z tytułu wykupu określonego apartamentu. Taki model współpracy ma oczywiście wiele zalet. Inwestor oferujący apartamenty na sprzedaż Szczyrk jest w mniejszym stopniu obciążony finansowo, a jego kontrahenci podejmują mniejsze ryzyko inwestycyjne.

Na co można liczyć?

Zakup apartamentu inwestycyjnego w Szczyrku to proces, który mimo to i tak wiąże się z pewnym ryzykiem. Dużo zależy tu od tego, jak skonstruowana jest umowa pomiędzy inwestorem, a faktycznym właścicielem obiektu. Kwestią otwartą pozostają odpowiedzi na pytania dotyczące wypłaty zysku, uzależnienia jej od realiów rynkowych, czy też ochrony zainwestowanych środków w przypadku upadku hotelu. Bądź co bądź, niektóre zjawiska (np. pandemia koronawirusa) mogą doprowadzić nie tylko do ograniczenia liczby wizyt w hotelu, ale też do jego czasowego lub całkowitego zamknięcia.

Bilans korzyści, bilans strat

Opłacalność inwestowania w apartamenty na sprzedaż zależy również od lokalizacji wybranych obiektów i ich usytuowania względem niektórych atrakcji obszarów turystycznych. W przypadku miasta Szczyrk inwestycje te są często skupione wokół największej atrakcji rejonu, czyli Skrzycznego. Jego bliskość, widok dostępny za oknem, a także możliwość skorzystania z lokalnej infrastruktury (np. z wyciągów) to najważniejsze czynniki, jakie trzeba w związku z tym wziąć pod uwagę.

Reasumując, Szczyrk inwestycje w hotele i apartamenty mogą zapewnić stały zysk, ale ze względu na długi okres inwestycyjny (kilkadziesiąt lat) utrzymanie stałej stopy rentowności nie zawsze jest możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *