Nieruchomość a inwestycje – intuicja inwestora

W każdej branży liczą się nie tylko wiedza i doświadczenie, ale również intuicja. Jeśli chodzi o inwestowanie w nieruchomości, umiejętność wyczucia, co przyniesie zyski a co nie okazuje się bardzo korzystna. Nieruchomości inwestycyjne są niekiedy efektem intuicyjnego włożenia środków w odpowiedni lokal, działkę lub budynek mieszkalny.

Czy można nauczyć się dobrze inwestować?

Nie każda osoba skutecznie dorabiająca się na rynku nieruchomości posiada intuicję – czasami jej dobre wybory wynikają np. ze współpracy z doradcą. Obecnie jednak istnieje bardzo dużo narzędzi i programów dostępnych np. w internecie, dzięki którym można stać się doświadczonym inwestorem, będąc wcześniej kompletnym nowicjuszem.

Intuicja to poniekąd wyczucie, wypadkowa wiedzy, doświadczenia i umiejętności wyciągania wniosków. Dlatego też osobom nowym na rynku z trudem przychodzą szczególnie korzystne posunięcia. Wolą one polegać na pewniakach, np. lokalach pod wynajem w popularnych lokalizacjach. Jest to mało ryzykowne, a szybko przynosi zyski.

Nieruchomości inwestycyjne – jak je znaleźć?

Ważna jest umiejętność wyszukiwania nieruchomości, które po wstępnej obróbce zaczną przynosić oczekiwane zyski. Przeważnie kupuje się je dość korzystnie, za bezcen, bo np. dotychczasowy właściciel wyjeżdża lub ma dość remontów, które są dla niego zbyt kosztowne.

Część takich nieruchomości powstaje na bieżąco – są od razu szykowane pod inwestycję. W tym przypadku ryzyko jest minimalne i można próbować swoich sił po prostu ponosząc określone koszty. Wystarczy mieć początkowy kapitał i pewne plany na przyszłość, by odpowiednio wykorzystać daną nieruchomość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *