Przygotowanie działki pod inwestycję

Na kupnie działki pod inwestycje można w dzisiejszych czasach zarobić naprawdę niemałe pieniądze. Działkę taką trzeba jednak umieć sprzedać, a wcześniej odpowiednio przygotować. O czym warto pamiętać, żeby sprzedać działkę z dużym zyskiem?

Załatwienie wszelkich kwestii formalnych

W pierwszej kolejności trzeba załatwić poprawnie wszelkie kwestie formalne. Aby podnieść wartość działki w oczach potencjalnych kupujących, należy dokładnie udokumentować wszystko, co może danej nieruchomości dotyczyć. Dołączenie do dokumentacji wypisu z księgi wieczystej pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące spraw własnościowych.

Dokładne sprawdzenie planu zagospodarowania przestrzennego

Działki pod inwestycje są tyle warte, ile teren, na którym się znajdują. A to zależy w dużej mierze od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dlatego też warto sprawdzić go bardzo dokładnie i uzyskać wypis oraz wyrys. Może okazać się na przykład, że z powodu decyzji urzędników zrealizowanie określonego typu inwestycji nie będzie w danym miejscu możliwe. Warto przy tym wiedzieć, że plan zagospodarowania przestrzennego można zmienić, jednak jest to proces, który czasami trwa dość długo.

Przygotowanie działki i dokumentacji

Warto też przygotować samą działkę. Jej wartość może podnieść wyrównanie, czy osuszenie terenu. Dobrym pomysłem jest też zamówienie badań geologicznych, dzięki którym można uzyskać informacje dotyczące warunków, które będą wpływały na koszty realizacji inwestycji, na przykład przez konieczność zastosowania określonego typu fundamentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *