Zabawa na świeżym powietrzu

Painball zdobył serca wielu osób, ponieważ jest niezwykle dynamiczną i ciekawą grą, w której może brać udział nawet kilka osób. To z kolei sprzyja integracji i wspólnemu spędzaniu czasu w dobrej zabawie. Gry w paintball są bardzo popularne, stąd też powstaje coraz więcej ich odmian, nawet takie, w których mogą uczestniczyć dzieci.

Różne scenariusze

Paintball zasady gry są raczej stałe, jednakże możliwe jest wprowadzanie pewnych modyfikacji. Modyfikacje te dotyczą zazwyczaj tzw. scenariusza, czyli np, celu całej gry. W scenariuszu można modyfikować poszczególne cele, które maja zostać osiągnięte przez drużyny, możemy też zmieniać czas rozgrywek. Paintball zasady gry i eliminacji przeciwników są stałe. Przeciwnik wyeliminowany jest wtedy, kiedy zostanie trafiony kolorową kulką (znacznikiem) przez przeciwnika.

Jedną z odmian paintball jest tzw, gra terenowa flagi. Tu przeciwnicy walczą o zdobycie flagi przeciwnika. Zwykle w scenariuszu wygląda to tak, że trzeba wykraść flagę z bazy przeciwnika, a później próbować bezpiecznie przetransportować ją do swoje bazy. Kiedy w trakcie ucieczki ze zdobytą flagą zostanie się trafionym kolorowym znacznikiem, zdobytą wcześniej flagę należy zostawić w tym miejscu. Wówczas wszystko zależy od tego, czy w pobliżu wyeliminowanego gracza znajduje się jego sojusznik czy przeciwnik.

Gry w paintball z dreszczykiem emocji

Gra terenowa flagi, a także inne modyfikacje paintball są bardzo lubiane przez graczy, ponieważ po prostu ciężko się tu nudzić. Gry w paintball są tak dynamiczne, że nie ma czasu na nudę, bo albo uciekamy przed przeciwnikiem, albo knujemy, jak dostać się do jego bazy. Najsmutniejszym momentem gry jest ten, kiedy zostaniemy trafieni kolorową kulką. Zazwyczaj takie wydarzenie eliminuje nas z gry, bez względu na to, czy dopiero się ona rozpoczęła czy trwa już długo. Oczywiście i od tego są wyjątki, a wszystko zależy od wyrozumiałości naszych kompanów. Oczywiście tradycyjne zasady gry nie obejmują możliwości przywrócenia do gry trafionego gracza.

Paintbal jako gra terenowa jest tak popularna, że dostępnych jest wiele specjalnie dostosowanych do gry miejsc. Taka wyprawa to nie lada przeżycie, bo emocjonująca jest sama gra, a co dopiero kiedy toczy się na specjalnie zagospodarowany terenie. Miejsca do gry w paintball są przeróżne, a wśród nich można spotkać np. opuszczone domy i stodoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *