Seo copywriting- ratunkiem przed wykluczeniem zawodowym niepełnosprawnych

Niepełnosprawni fizycznie to grupa społeczna, która ma ograniczone możliwości zarobkowania. Dla nich praca fizyczna czy zwykłe wyjście z domu stanowi nie lada wyzwanie. Na szczęście z pomocą przychodzi im seo copywriting.

Jak seo copywriting może im pomóc?

Po pierwsze jest to zajęcie, do którego nie potrzeba wiele. Wystarczy mieć komputer, internet i otwarty umysł. Po drugie copywriting zmusza do myślenia i zapobiega stagnacji umysłowej. Trzeba się nieźle nagimnastykować, aby stworzyć tekst zgodny z oczekiwaniami klienta. Czasem frazy kluczowe są naprawdę dziwaczne i trudno wpleść je w tekst, tak, by zachował on poprawność merytoryczną. Co do zasad seo copywritingu to nie są one zbyt skomplikowane. Należy pisać tak, by treść była zrozumiała, przejrzysta i zachęcała do dalszej lektury. Oczywiście na początku nie jest to takie proste, ale zasady seo copywritingu niewiele odbiegają od sztuki pisania na przykład wypracowań. Teksty seo są jedynie nieco krótsze i nastawione bardziej na wrażenia odbiorcy. Plusem jest to, iż zasady seo copywritingu są łatwo dostępne, więc ich opanowanie to kwestia kilku dni.

Jakie błędy popełniają najczęściej początkujący copywriterzy?

Po pierwsze nie umieją pisać w sposób zwięzły, rzeczowy i klarowny. Ich wywody przypominają szkolną rozprawkę, a nie tekst reklamowy. Po drugie trudno im być samym sobie sterem i okrętem. Cierpi na tym terminowość wykonywania zleceń. Po trzecie wydaje im się, iż potrafią napisać w pięć minut każdy rodzaj tekstu, co absolutnie nie jest prawdą. Poważniejsze i bardziej skomplikowane zlecenia wymagają gruntownego reaserchu. Po czwarte są przekonani, że copywriting to tylko taka literacka zabawa i nie trzeba się do niej za bardzo przykładać. Nic bardziej mylnego, optymalizacja tekstów zgodnie z zasadami seo, to naprawdę ciężki kawałek chleba.

Optymalizacja tekstów zgodnie z zasadami seo- jakich narzędzi użyć?

W seo copywritingu liczy się przede wszystkim efektywność. W związku z tym można używać narzędzi do sprawdzania pisowni i gramatyki, by ustrzec się w tekstach poważnych wpadek. Warto korzystać również z internetowych słowników wyrazów bliskoznacznych, by podnieść zasób swojego słownictwa. Nie zaszkodzi zajrzeć również do zbiorów cyfrowej biblioteki. To miejsce to kopalnia wiedzy na różne tematy. W seo copywritingu przydają się także podstawowe programy do pisania na komputerze. One są również wyczulone na wszelkiego rodzaju błędy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *