Kupno działki inwestycyjnej – wstępna analiza

Zakup działki inwestycyjnej musi być poprzedzony dokładną analizą. Jej lokalizacja oraz stan prawny nieruchomości to czynniki, od których należy rozpocząć analizę. O czym trzeba pamiętać kupując działki inwestycyjne?

W centrum czy na obrzeżach?

Działki inwestycyjne w centrum miast są bardzo atrakcyjne dla klientów, ale ich cena może okazać się zbyt wysoka. Kupując działki inwestycyjne należy dobrze przeanalizować koszt zakupu działki, budowy budynku oraz możliwość uzyskania zadowalającej ceny za metr gotowego mieszkania.

Centrum miast jest atrakcyjne dla wielu osób. Duża dostępność sklepów, szkół, przedszkoli czy służby zdrowia są zachętą dla osób poszukujących mieszkań. Cena sprzedawanego mieszkania w centrum na pewno znacznie będzie odbiegała od ceny mieszkań na obrzeżach miasta.

Kupując działki inwestycyjne położone na obrzeżach miasta należy zwrócić uwagę na infrastrukturę. Dobry dojazd do centrum jest największym atutem działki. Należy zwrócić uwagę zarówno na dojazd komunikacją miejską, jak i swoim samochodem.

Decydując się na budowę budynku wielorodzinnego na obrzeżach miasta, ale na osiedlu, na którym już powstały inne budynki można mieć pewność, że infrastruktura osiedla będzie bardzo szybko się rozwijała.

Analiza stanu prawnego nieruchomości

Kupując działki inwestycyjne należy rozpocząć od przejrzenia księgi wieczystej nieruchomości. Można to zrobić wygodnie w zaciszu własnego domu. Niezbędny jest numer księgi wieczystej dzięki niemu poznamy wszystkie niezbędne dane dotyczące nieruchomości.

Po numerze działki bez problemu można odnaleźć w internecie strony geodezyjne, na których zapoznamy się z granicami działki. Dowiemy się co sąsiaduje z działką oraz gdzie znajdują się media.

Kolejnym dokumentem jest plan zagospodarowania przestrzennego. Do właśnie z niego dowiemy się co można na działce wybudować oraz jakie są ograniczenia.

Informacje, które można odnaleźć w internecie pozwolą na poznanie stanu prawnego nieruchomości bez ruszania się z domu. Dzięki temu można zweryfikować swoje plany inwestycyjne i zaoszczędzić wiele czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *