Szkoła online

Nauka może być przyjemna i łatwa, jeśli tylko skorzysta się z nowoczesnych technik nauczania. Współczesne szkolnictwo jest mocno rozwinięte, metody nauczania są inne niż w minionych latach. Obecnie edukacja przeniosła się do Internetu, w ten sposób niejednokrotnie uczą się uczniowie klas podstawowych, średnich i studenci. Pomocne w tym są narzędzia cyfrowe.

Jakie narzędzia przydają się w czasie nauki zdalnej?

Nauka zdalna ma swoje wady i zalety. Jedni ją lubią, inni nie cierpią. Jedno jest jednak pewne, nauka w tej formie nie zawsze jest łatwa. Dlatego jeśli zachodzi konieczność nauczania zdalnego należy się zaopatrzyć w porządny sprzęt komputerowy i zainstalować różne przydatne aplikacje.

Każdy nauczyciel ma swoje ulubione platformy internetowe, za pomocą których może prowadzić lekcje z własnego domu. Takich narzędzi jest bardzo dużo, uczniowie korzystają z nich całkowicie za darmo.

Podstawą nauczania zdalnego jest platforma informacyjno – komunikacyjna. To dzięki niej nauczyciele i uczniowie mogą się ze sobą komunikować i możliwe jest prowadzenie lekcji online.

Tablice online

Wielu nauczycieli wdraża na swoich lekcjach tablice online. Są to specjalne aplikacje, dzięki którym mogą oni na bieżąco udostępniać uczniom materiały do lekcji. Dzięki temu mogą się oni poczuć trochę bardziej zwyczajnie, tak jak podczas lekcji tradycyjnych w klasie.

Dużą zaletą takiej aplikacji jest to, że można stworzyć kilka a nawet kilkanaście tablic w jednym czasie. To uproszczenie dla nauczycieli, którzy chcą udostępnić uczniom jak najwięcej materiałów. Uczniowie mogą z takiej tablicy przepisać sobie notatki do zeszytów lub zrobić sceeny.

Ciekawą propozycją są także notatniki internetowe. To elektroniczne wersje tradycyjnych notatników, w których można zapisać wszystkie istotne informacje z lekcji i nie tylko.

Graficzne aplikacje dla uczniów

Ciekawą propozycją dla uczniów są też graficzne aplikacje i programy. Tego typu Narzędzia cyfrowe nie tylko uczą ale i zapewniają rozrywkę. Dzięki nim mogą oni tworzyć przeróżne grafiki i plakaty komputerowe, a potem je wydrukować na swojej drukarce.

Narzędzia te mają mnóstwo zalet, są funkcjonalne i praktyczne. Nauczyciele również mają do nich dostęp i na lekcjach online mogą pomóc wdrożyć się w takie oprogramowanie.

Wszelkiego typu narzędzia cyfrowe wspierają naukę zdalną, korzystają na nich nauczyciele i uczniowie na całym świecie. Takie narzędzia nie są skomplikowane w obsłudze, na pewno warto z nich skorzystać, tym bardziej, że wiele z nich jest w wersji darmowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *