TOP 4 najciekawszych zajęć pozalekcyjnych na rok 2023

Na jakie dodatkowe lekcje warto zapisać swoją pociechę w nadchodzącym roku? Czy wybrać proedukacyjne zajęcia z robotyki w Częstochowie, czy może indywidualne lekcje tańca, które pozwolą popracować nad rytmiką i ogólnym wyczuciem muzyki? Oto cztery najciekawsze propozycje na rok 2023. Każdy rodzic powinien z nich skorzystać!

1 – wspinaczka sportowa


Listę rozpoczynają zajęcia sportowe, w których dzieci mogą naprawdę się zakochać. Nie będą nimi bowiem typowe sporty zespołowe, zajęcia taneczne czy też cieszące się sporą popularnością sztuki walki, a coś, co bardziej przypomina zabawę niżeli aktywność.

Zajęcia ze wspinaczki odbywają się i w terenie, na niższych pagórkach, i na ściankach wspinaczkowych, występujących w specjalnych obiektach i klubach. Lekcje organizowane są już dla pięciolatków. Zawsze zachowuje się przy nich wszelkie kwestie bezpieczeństwa.

2 – zajęcia z robotyki


Na zajęciach z robotyki w Częstochowie maluchy odkrywają proste algorytmy, poznają świat technologii, a nawet i przygotowują swoje pierwsze własne roboty. To idealny przykład zajęć łączących naukę z zabawą w odpowiednio przemyślanych proporcjach.

Lekcje realizowane są w sposób aktywny. Właściwa stymulacja pozwala dzieciom na szybsze przyswajanie trudniejszych informacji. Zajęcia z robotyki w Częstochowie wykształcają właściwe podejście do technologii i wzbudzają naturalne zainteresowanie łączącymi się z nią tematami.

3 – sztuka gotowania


Aby jednak nie zrobiło się zbyt poważnie, a maluch nie skupiał się już w wieku przedszkolnym wyłącznie na swojej przyszłej karierze, warto też zapisać go na przynajmniej jedne takie zajęcia, które wypracują w nim umiejętność przydająca się w codziennym życiu.

Na lekcjach gotowania dzieci uczą się łączyć różne składniki, odkrywają nowe dla nich smaki i poznają kuchnię rodzimą oraz kuchnię innych krajów. Powoli zaczynają odtwarzać pierwsze przepisy albo… same je wymyślają, rozbudzając swoją kulinarną wyobraźnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *