Druk sublimacyjny i nadruki na życzenie

Każdy z nas marzy, by dobrze się prezentować i zakładać takie ubrania, w jakich czujemy się świetnie i wygodnie. Ulubiona postać z filmu, czy też symbol superbohatera, a może nośny cytat z cenionego autora? Swój przemyślany projekt można użyć do wydrukowania na odzieży i cieszyć się wybranym wzorem.

Czym jest druk sublimacyjny?

Bardzo popularne ostatnimi czas jest projektowanie własnych części garderoby – spodni czy bluz. Dzięki coraz szerzej wykorzystywanej technice druku sublimacyjnego można nabyć taką odzież tanio i cieszyć się ekologicznym rozwiązaniem. Całość zachodzi w dwóch następujących po sobie etapach. Najpierw wykorzystuje się papier transferowy z lustrzanym odbiciem wzoru, a w końcu poprzez sublimację umieszcza się go trwale na wybranym elemencie ubrania.To bardzo szybki i efektowny sposób drukowania, wykorzystujący zjawisko fizyczne, zwane właśnie sublimacją. W jej wyniku ciało stałe przekształca się od razu w gaz. Tak nadrukowana ilustracja na ubraniu jest wyjątkowo wytrzymała i wyraźna.

Trwały motyw

W technologii, gdzie używana jest sublimacja druk efekt, jaki powstaje w jej wyniku jest wyjątkowo trwały. Nie kruszy się i nie znika po którymś z kolei praniu. Można więc nosić ulubiony ciuch ze świadomością, że nie posłuży przez kilka sesji, ale będzie nadawał się do noszenia przez kolejne lata. Nie ma obaw, że nadrukowany element zacznie straszyć łuszczącą się strukturą. Warto przy tym jednak pamiętać, by do nadruków wybierać raczej jaśniejsze materiały, na których obraz będzie wyraźniejszy i lepiej widoczny. Polecane są więc tkaniny w kolorze białym lub takim, który nie przyćmi wybranego przez nas obrazu.

Ekologiczna garderoba

XXI w., skupia się na biodegradowalnych produktach i materiałach nieszkodliwych dla środowiska. Na takie kładzie się szczególnie silny nacisk i takim przyjaznym rozwiązaniem jest też druk sublimacyjny, który nie pozostawia po sobie niebezpiecznych pozostałości. Fauna i flora nie muszą więc obawiać się, że im sublimacja druk zaszkodzi, powodując choroby czy przyczyniając się do skażenia środowiska. Dzięki temu możemy cieszyć się ubraniem, które jest bezpieczne i dla nas i dla żyjących obok nas organizmów. Przy technologii sublimacyjnej zachowane są wszelkie standardy bezpieczeństwa, można dlatego spać w pełni spokojnie, ze świadomością, że nie pozostawiamy po sobie śmieci, na kolejne tysiące lat i nie ucierpi przez naszą zachciankę żadna roślina czy zwierzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *