Co warto wiedzieć o pakowaniu paczek?

W ciągu ostatnich kilku lat usługi kurierskie stały się znacznie tańsze, a ich jakość znacząco wzrosła. Wiąże się to z całą pewnością z dużą konkurencją na tym rynku. Oznacza to też, że chętniej z tych usług korzystamy. Dlatego też warto dowiedzieć się więcej na temat tego, jak właściwie pakować przesyłki.

Wybieramy najlepsze opakowanie

Pakowanie przesyłek jest proste, jednak trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim opakowanie powinno być zawsze dobrane odpowiednio do zawartości. Nie wszystkie paczki muszą koniecznie jechać do odbiorców w kartonach. Bardzo często wystarczy zwykła koperta albo foliowy, odpowiednio zabezpieczony worek. W taki sposób przesyłać można na przykład ubrania.

Jeżeli do przesłania mamy sporo drobnych przedmiotów albo są to rzeczy raczej delikatne, które łatwo mogłyby się zniszczyć, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie karton. Pakowanie przesyłek dużych i nieforemnych jest dość trudne. Najlepiej uzbroić się w dużą ilość folii bąbelkowej, folii stretch i cierpliwości.

Układamy rzeczy w paczce

Następnym etapem pakowania przesyłek jest umieszczenie wszystkiego, co ma być przesłane wewnątrz opakowania. Rzeczy w kartonie powinny być poukładane tak, żeby w transporcie nie mogły się przesuwać. Jeśli pudło jest za duże, to powinno się pozostałą przestrzeń uzupełnić wypełniaczem.

Wiele wątpliwości budzi pakowanie przesyłek bardzo wrażliwych na uszkodzenie. Najlepiej zrobić to zawijając każdą rzecz z osobna w filię bąbelkową albo inny, podobny materiał. Bardzo dobrym materiałem zabezpieczającym jest styropian.

Dodatkowe zabezpieczenia – jakie wybrać?

Paczkę można też zabezpieczyć dodatkowo folią typu stretch, którą owija się ją na zewnątrz. Przesyłka taka będzie świetnie zabezpieczona przed wilgocią, która może się pojawić na przykład podczas przeładunku.

Dobrym pomysłem jest też użycie naklejek informacyjnych, które mogą ostrzegać kuriera na przykład przed możliwością zniszczenia delikatnej zawartości paczki przez nieostrożne obchodzenie się z nią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *