Ilość sposobów na użycie pianki polietylenowej zaskakuje!

Pianka polietylenowa to stosunkowo nowy materiał, który zdobywa coraz szersze uznanie. Ze względu na swoje właściwości jest on wykorzystywany głównie w branży transportowej. Nie zmienia to faktu, że wciąż rośnie ilość sektorów, w których zastosowanie ma pianka polietylenowa sklep zaproponowałby m.in. branżę budowlaną. Dlatego sprawdź, jak Ty możesz wykorzystać ten surowiec w domu lub biznesie.

Dlaczego przemysł transportowy wykorzystuje piankę?

Każdy producent pianki polietylenowej oferuje ten materiał w różnych grubościach. Niezależnie od grubości najważniejsze właściwości to wodoodporność, wytrzymałość na ścieranie oraz zdolność do tłumienia uderzeń mechanicznych. Wszystkie z tych 3 cech sprawiają, że pianka polietylenowa jest powszechnie wykorzystywana w transporcie.

W przeciwieństwie do zwykłego kartonu zdoła ochronić pakunek niezależnie od warunków pogodowych. Także przesuwanie paczki po powierzchni, czy też wstrząsy w trakcie przeładunku i transportu nie będą tak groźne, jak w przypadku zabezpieczenia zwykłym kartonem. Należy podkreślić, że zwykła folia typu stretch także nie zastąpi pianki.

Zwykły stretch ochroni przed zabrudzeniami i wilgocią, ale nie ma on zdolności do tłumienia wstrząsów i uderzeń mechanicznych.

Producent pianki polietylenowej dostarcza surowiec do branży transportowej także ze względu na jej inne cechy. Chodzi m.in. o brak szkodliwych substancji w piance. W praktyce oznacza to, że można ją wykorzystać także do transportu i zabezpieczania żywności.

Dlaczego przemysł budowlany wykorzystuje piankę?

Oprócz wcześniej wymienionych cech na popularność materiału w branży budowlanej wpływa m.in. jej termoizolacyjność oraz zdolność do tłumienia dźwięków. Jednak to wciąż nie wszystkie właściwości, z jakich znana jest pianka polietylenowa sklep oferujący surowiec wspomniałby np. o jej elastyczności oraz możliwości przycinania i nadawania kształtu.

Dlatego pianka używana jest, przykładowo, jako izolacja pod wanną lub pod ogrzewaniem podłogowym. Dzięki właściwościom termoizolacyjnym skutecznie ogranicza straty ciepła i zmniejsza rachunki za energię. Z kolei działanie surowca jako izolator akustyczny sprawia, że dźwięki powstające w trakcie kąpieli, chodzenia pozostają w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *