Angielski a praca – czy wysoki poziom językowy ma znaczenie?

Biorąc pod uwagę, że nauka angielskiego w polskich szkołach rozpoczyna się już od pierwszej klasy, wszyscy dorośli powinni posługiwać się nim co najmniej płynnie. Niestety, z długością nauki nie zawsze idzie w parze jakość. Tymczasem praktycznie każda oferta pracy zawiera wśród oczekiwań doskonałą znajomość angielskiego. Jak jest faktycznie?

Praca w korporacji? Tu musisz się wykazać!

Jeśli myślisz o aplikowaniu na stanowisko w jednej z międzynarodowych korporacji, posiadających swoje oddziały w Polsce, sprawa jest jasna. Bez względu na rodzaj pracy, Twój angielski musi plasować się na poziomie wyższym niż przeciętny.

To jeden z częstszych problemów przy procesie rekrutacyjnym – dobrze wykwalifikowani pracownicy tracą szansę na posadę ze względu na podstawowe błędy, jakie robią w angielskim. Ogarnia Cię niepewność, kiedy o tym czytasz? Bez obaw! Wystarczy solidna szkoła (jak choćby popularna Szkoła językowa w Katowicach) i kilka sesji powtórek w tygodniu, by Twój proces rekrutacyjny przebiegł jak z płatka!

Małe firmy? Angielski też się przydaje!

Być może kariera w korporacji to nie to, o czym marzysz. Może marzy Ci się praca w kilkuosobowym, zżytym ze sobą zespole albo w start-upie, który założysz ze znajomymi. Czy to znaczy, że Twój angielski nie będzie wymagał poprawek? Mamy dobrą i złą wiadomość.

Zacznijmy od dobrej – polecana przez uczniów szkoła językowa w Katowicach plus kilka dobrych podręczników to wszystko, co dzieli Cię od sukcesu! Zła brzmi tak: nawet, jeśli nie będziesz musiał posługiwać się na co dzień angielskim, prędzej czy później i tak natkniesz się na sytuację, gdzie wyniesiona ze szkoły znajomość języka nie wystarczy.

A co z freelancingiem? Pewnie znasz już odpowiedź!

Praca na swoim to jedyne, co możesz sobie wyobrazić jako satysfakcjonującą karierę zawodową? To świetnie, ale pamiętaj, że o ile nie zamierzasz świadczyć bardzo niszowych, lokalnych usług, rozwój firmy będzie od Ciebie wymagał sprawnego posługiwania się angielskim.

Elastyczne godziny pracy freelancera pozwolą Ci na szczęście zapisać się na kurs online lub na zajęcia w dobrej szkole językowej w Katowicach. Dzięki temu popyt na Twoje usługi nie ograniczy się wyłącznie do klientów z kraju, a zarobki przestaną spędzać Ci sen z powiek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *