Najważniejsze informacje na temat pakowania paczek

W dzisiejszych czasach paczki możemy wysyłać tanio i łatwo. Wystarczy zamówić i opłacić kuriera, który odbierze przesyłkę z domu, albo skorzystać z paczkomatu, który obecnie stoi prawie na każdym rogu. Ważne jest jednak to, żeby przesyłany przedmiot nie zniszczył się w transporcie. Pamiętając o kilku prostych zasadach, można temu zapobiec.

Opakowanie dostosowane do przesyłki

Bezpieczne Pakowanie przesyłek wymaga przede wszystkim właściwego dostosowania opakowania do charakteru przesyłanych przedmiotów. W przypadku, kiedy do wysłania mamy rzeczy mało delikatne, może okazać się, że wystarczy owinąć je kilkoma warstwami folii. W taki sposób można wysyłać na przykład ubrania.

Najczęściej jednak właściwe pakowanie przesyłek wymaga zastosowania kartonu. Musi być on dobrany do wielkości przesyłki. W za małym kartonie rzeczy mogą się łatwo poobijać, natomiast w za dużym będą się przesuwać w czasie transportu, co również może prowadzić do ich zniszczenia.

Zabezpieczenie przedmiotów w kartonie

Ważne jest zabezpieczenie przedmiotów wewnątrz kartonu. Jeżeli wysyła się rzeczy, które raczej nie należą do bardzo wrażliwych, jak na przykład książki, warto zadbać tylko o to, żeby w kartonie nie pozostało wolne miejsce. Służą do tego albo specjalne wypełniacze, albo zgnieciony papier, czy tektura.

Czasem jednak do bezpiecznego pakowania przesyłek potrzeba czegoś więcej. W przypadku przesyłania przedmiotów bardzo wrażliwych dobrym pomysłem będzie owinięcie ich kilkoma warstwami folii bąbelkowej. Jeżeli wysyła się więcej takich przedmiotów w jednym kartonie, to każdy należy owinąć osobno.

Co jeszcze można zrobić, żeby paczka była bezpieczna?

Paczkę warto też zabezpieczyć z zewnątrz – zwłaszcza przed działaniem wilgoci. Najlepiej nadaje się do tego czarna folia stretch, która zabezpieczy paczkę również przed wzrokiem ciekawskich.

Jeżeli wysyła się przedmioty, które łatwo mogą się zniszczyć w transporcie, warto powiadomić o tym kuriera. Na paczce takiej powinny się znaleźć specjalne naklejki. Ważne jest to, żeby naklejki z informacją przykleić z każdej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *