Noclegi w Porąbce

Porąbka to niewielka miejscowość znajdująca się w Beskidzie Małym, a dokładniej między Żywcem a Kętami. Wieś ta powstała najprawdopodobniej na początku XV wieku. Dzisiaj jest to coraz chętniej odwiedzane miejsce przez turystów. Wszystko dzięki dobrej lokalizacji oraz znajdujących się w pobliżu atrakcji.

Rezerwowanie noclegu w Porąbce

Jeżeli planujemy urlop lub po prostu chcemy gdzieś wyjechać na kilka dni, to warto sprawdzić w sieci jakie są Porąbka noclegi. Zapewne szybko przekonamy się, że znajdziemy wiele ciekawych miejsc, które nas zainteresują. Porąbka noclegi tanie można znaleźć w Internecie na specjalnych portalach ogłoszeniowych. Dobrze też popytać znajomych czy nie znają jakiegoś sprawdzonego miejsca, w którym na pewno przyjemnie spędzimy czas. Nocleg w Porąbce oczywiście powinno zarezerwować się odpowiednio wcześniej, ponieważ coraz więcej ludzi wybiera ten kierunek, a ilość miejsc oferujących nocleg jest ograniczona.

Dlaczego warto jechać do Porąbki?

Porąbka to niewielka miejscowość, ale można w niej znaleźć wiele ciekawych rzeczy. Dużą zaletą jest to, że wybierając noclegi Porąbka i okolice mamy pewność, iż w czasie urlopu będziemy mogli zarówno wejść na szczyty górskie, jak i poleżeć na pięknej plaży. Ta właśnie różnorodność sprawia, że każdy w tym miejscu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

W pobliżu Porąbki znajduje się wzgórze, na którym możemy zobaczyć pozostałości Zamku wołek z XIV wieku. Znajdują się tam również inne szczyty, które warto zdobyć, np. Chrobacza Łąka czy Trzonka.. W okolicy miejscowości znajduje się piękne Jezioro Czanieckie nad którym nie tylko turyści chętnie spędzają wolny czas.

Zabytki i atrakcje

Jedną z największych atrakcji są ruiny Zamku Wołek z IV wieku, kaplica św. Urbana oraz zapora wodna zaprojektowana przez Gabriela Narutowicza. W Porąbce znajduje się również piękny kościół, a w okolicach miejscowości znajdziemy wiele innych atrakcji. Będąc tam warto też zobaczyć na własne oczy Dąb Wolności, który upamiętnia I Wojnę Światową. Jeśli lubimy zwiedzać zabytki, to z całą pewnością znajdziemy w okolicach wiele ciekawych miejsc, które są warte obejrzenia. Osoby mieszkające tam na co dzień na pewno podpowiedzą nam, co warto zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *