Czystość w hotelu

Jeżeli jesteś właścicielem obiektu świadczącego usługi hotelarskie lub zarządzasz takim obiektem, to doskonale zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest utrzymanie odpowiednich standardów czystości oraz wiesz, jakie są koszta zarządzania odpadami w Twoim przedsiębiorstwie. Warto więc przemyśleć jak utrzymać czystość oraz zmniejszyć koszta prowadzenia przedsiębiorstwa.

Problemy branży hotelarskiej

W czyszczeniu pokoi hotelowych ważne są dwie kwestie. Pierwsza z nich to szybkość sprzątania. Jest to szczególnie istotne w sezonie turystycznym, kiedy często mamy jednie od 2 do 4 godzin na przygotowanie wszystkich pokoi dla gości hotelowych. Praca może być przyspieszona, kiedy dobieramy odpowiednie detergenty oraz prawidłowe czyściwa włókninowe i papierowe.

Drugą kluczą kwestią jest ilość produkowanych odpadów. Ich obfitość to nie tylko problem ich fizycznego wyrzucenia, to również poważny problem natury finansowej. Duża część czyściw oferowanych na rynku, szczególnie papierowych, nie spełnia wymagań. Są one łatwo ścieralne i często łatwo się rwą, co znaczono skraca ich żywotność.

Odpowiednie czyściwo

Obydwa z powyższych problemów można zminimalizować poprzez dobór odpowiedniego materiału do czyszczenia. W branży hotelarskiej najlepszym rozwiązaniem będą czyściwa włóknionwe. Te będąc materiałami uniwersalnym, sprawdzają się świetnie przy stosowaniu razem z detergentami, co przyśpieszy proces sprzątania.

Dzięki swoim cechom wspólnym, jakimi są wysoka wytrzymałość, niska ścieralność, można je stosować z różnymi środkami czystości, co przedkłada się to bezpośrednio na ich żywotność. Poprzez możliwość użytkowania czyściw włókninowych przed długi okres znacząco spanie ilość produkowanych odpadów.

Dodatkowe akcesoria

Jeżeli zakupujemy czyściwa włókninowe, to warto również pomyśleć nad odpowiednimi dozownikami. Istnieją dozowniki mobilne, stacjonarne lub pudełkach/wiaderkach. Dla branży hotelarskiej z pewnością najlepszą opcją będą dozowniki mobilne, które ekipa sprzątająca będzie mogła ze sobą zabierać.

Dozowniki stacjonarne oraz w pudełkach/wiaderkach również znajdą swoje zastosowanie. Pierwsze z nich mogą zostać umiejscowione w kuchni, gdzie konieczny jest stały dostęp do czyściw, a drugie z nich mogą posłużyć jako pomoc dla osób odpowiedzialnych za konserwacje w hotelu.

Czyściwa włókninowe znaleźć można na E-higiena24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *