Dlaczego warto stosować piankę polietylenową?

Zastosowanie pianki polietylenowej jest bardzo szerokie. Jest to między innymi uniwersalny materiał izolujący, który stosuje się w transporcie to ochrony produktów przed ewentualnym zniszczeniem. Ma ona również zastosowanie w budownictwie. Jakie właściwości sprawiają, że jest między innymi znacznie lepsza od popularnego styropianu?

Co to jest pianka polietylenowa i jakie są jej właściwości?

Materiał ten otrzymuje się w wyniku spienienia polietylenu przy pomocy gazu, np. izobutanu. Otrzymuje się piankę o zamkniętej strukturze komórkowej, która ma świetne właściwości izolujące. Co jeszcze można powiedzieć o jej właściwościach? Ważną cechą jest jej całkowita odporność na ścieranie i kruszenie, jak dzieje się w przypadku styropianu. Stąd jest znacznie praktyczniejszym produktem do efektywnego pakowania towarów szczególnie narażonych na zarysowania czy inne uszkodzenia.

Pianka polietylenowa jest również odporna na wilgoć, wodę, promieniowanie słoneczne, a także nieprzepuszczalna dla innych zabrudzeń, jakie mogą zdarzyć się w czasie transportu czy magazynowania. Jest chemicznie neutralna, antystatyczna i w bardzo dobrym stopniu amortyzuje od wstrząsów. Bardzo łatwo poddaje się także obróbce mechanicznej.

Zastosowanie pianki polietylenowej

Dzięki wyżej wspomnianym właściwościom stosuje się ją przede wszystkim do pakowania takich towarów jak sprzęt AGD, RTV, meble oraz produktów wykonanych ze szkła czy ceramiki. Ze względu na różną gęstość z powodzeniem można ją także używać do pakowania towarów o dużej ciężkości. Trzeba tylko wybrać piankę polietylenową w rolkach o odpowiedniej gęstości.

Pianka polietylenowa w rolkach ma również zastosowanie w budownictwie. Jest świetnym termicznym izolatorem oraz materiałem wyciszającym. Stąd używa się jej pod wylewki cementowe oraz pod panele. W tym celu można zastosować piankę w rolkach lub, np. w arkuszach.

Szeroki wybór po względem parametrów, wymiarów oraz kolorów

Produkt ten jest dostępny w różnych wariantach. Przede wszystkim pianka polietylenowa w rolkach może różnić się gęstością, a także szerokością. Łatwo więc ciąć ją na pożądane wymiary. Poza tym dostępna jest również w formie arkuszy lub worków. Standardowo produkowana jest w kolorze białym, ale można zamówić również inne warianty kolorystyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *