Skrzynie na jabłka – dlaczego tworzywo sztuczne to dobre rozwiązanie?

Oferta opakowań wykorzystywanych w transporcie świeżych owoców musi ściśle odpowiadać potrzebom tej gałęzi rolnictwa. Zawsze jednak niezależnie od rodzaju owoców jest to towar znacznie delikatniejszy i bardziej podatny na różnego rodzaju uszkodzenia. Jakie powinny być skrzynie na jabłka, aby zapewniały optymalne zyski dla rolnika?

Skrzynki na jabłka – drewniane czy plastikowe?

Zanim jabłka znajdą się w bezpośredniej sprzedaży, to muszą przebyć długą drogę – od sadu, aż po automatyczne sortowanie, chłodnię i ostatecznie transport do miejsca docelowego. W tym czasie może wiele się wydarzyć, więc odpowiednie opakowanie odrywa kluczową rolę w tym procesie.

Rolnicy i przedsiębiorcy mają przede wszystkim do wyboru dwa rodzaje skrzynek na jabłka – drewniane oraz te wykonane z tworzyw sztucznych. Które rozwiązanie będzie korzystniejsze? – Skrzynie na jabłka z tworzyw sztucznych to przede wszystkim znacznie lżejszy produkt, co zapewnia łatwiejszą obsługę, a przy tym dużo bardziej wytrzymały.

Skrzynki na jabłka z wysokiej jakości tworzywa sztucznego to także pewność, że opakowanie nie zmieni swojej wagi w trakcie procesów logistycznych – nie absorbuje wody i wilgoci, więc te istotne w transporcie parametry nie ulegają zmianie.

Higieniczne Skrzyniopalety na jabłka

Nie da się ukryć, że od opakowań służących transportowi świeżych owoców wymaga się także odpowiednich warunków higienicznych. Na pewno zapewnią je skrzynki na jabłka z tworzywa sztucznego – dzięki temu, że tworzywo nie absorbuje wody, to w środku panują warunki, które nie sprzyjają rozwojowi pleśni i grzybów, które mogą przyspieszać dojrzewanie owoców i ich przedwczesne gnicie. Ponadto pojemniki wyposażone są w ażurowe otwory, które zapewniają odpowiednią wentylację.

Walory logistyczne

Skrzyniopalety na jabłka to pojemniki, które także łatwo się sztapluje, a niektóre rodzaje można także po opróżnieniu składać – dzięki temu zyskuje się dodatkowe, wolne miejsce w przestrzeniach magazynowych, co zawsze generuje oszczędności firmom transportowym. Ponadto skrzyniopalety na jabłka dostępne są w uniwersalnych rozmiarach, co jeszcze bardziej usprawnia procesy logistyczne. Jeśli chcesz uzyskać optymalne zyski ze swoich zbiorów, to magazynuj owoce w skrzyniopaletach na jabłka z tworzywa sztucznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *