Wszystko o folii stretch

Folia stretch to inaczej folia polietylenowa, która wytwarzana jest z surowców mających niską gęstość. Materiały te są cienkie i idealnie nadają się do wykorzystania jako warstwa zewnętrzna, albo jako zabezpieczenie paczek podczas transportu czy magazynowania.

Jak powstaje folia stretch?

Producent folii stretch stosuje dwa sposoby do jej wytwarzania. Pierwszą metodą, jaką wykorzystuje producent stretch folii, jest metoda rozdmuchu. Dzięki tej metodzie czas produkcji jest dłuższy, natomiast folia powstała w ten sposób ma lepsze parametry techniczne. Jest też bardziej odporna na uszkodzenia zewnętrzne i lepiej owija się nią towar. Producent folii stretch, wyprodukowanej w czasie rozdmuchu poleca stosować ją głównie w przemyśle spożywczym.Drugim sposobem wytwarzania folii stretch jest metoda wylewu. Jest to o wiele tańszy i szybszy sposób, a folia uzyskana w ten sposób przeznaczona jest głównie do owijania palet.

Rodzaje folii stretch

Materiał, jakim jest folia stretch producent oferuje w kilku wersjach. Najbardziej podstawowy podział dotyczy sposobu użytkowania. Wyróżnia się tu folię ręczną, którą wykorzystuje się w trakcie pakowania towarów przez pracowników i folie maszynowe, które działają za pomocą specjalnej rolki umieszczonej na maszynie i owijają towary na paletach.

Specjalne folie stretch

Producent stretch folii wypuścił na rynek także specjalną odmianę folii stretch. Jest to niebieska i czarna folia, która zabezpiecza ładunek nie tylko prze zalaniem wodą czy zabrudzeniami, ale również szczelnie zakrywają zawartość palety przed wzrokiem osób niepowołanych. Jest to bardzo duża zaleta zwłaszcza podczas transportu.Materiał jakim jest folia stretch producent stworzył również do przewożenia specjalistycznych, wrażliwych towarów, które wymagają specjalnych warunków podczas transportu. Przykładem są tu folie z perforacją, które zapewniają dopływ świeżego powietrza i nie dopuszczają do powstania nadmiaru wilgoci.

Dodatki do folii stretch

Pakowanie towarów w folię stretch jest o wiele łatwiejsze przy użyciu dyspenserów i odwijaczy. Dyspenser to urządzenie, które ułatwia równomierne rozłożenie się folii. Dobrze jest posiadać również ucinarki, które również usprawniają proces pakowania.Folia stretch jest niezbędnym materiałem do pakowania w firmach transportowych, przemysłowych i w magazynach oraz w handlu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *