Niezbędne atrybuty każdego małego przedsiębiorcy

Planując rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, dobrze mieć listę rzeczy, która w jej prowadzeniu nam pomoże. Nie wszystkie muszą być oczywiste, niemniej warto się nad nimi zastanowić.

Tablet

Tablety miały już swoje pięć minut i obecnie są wypierane przez smartfony, jednak w prowadzeniu działalności gospodarczej mogą być zdecydowanie bardziej przydatne. Pomijamy oczywiście sytuację, kiedy niezbędny jest komputer, ponieważ potrzeba dużej mocy obliczeniowej. Tutaj tablet niestety nie będzie konkurencją, ale poza tym jest to urządzenie wygodniejsze w obsłudze niż smartfon, lżejsze niż komputer i bardziej poręczne. Kiedy dołączymy bezprzewodową klawiaturę oraz mysz, w zasadzie można z niego korzystać jak z laptopa. Idealne dla kogoś, kto dużo podróżuje służbowo, a zwłaszcza samolotem.

Mobilna aplikacja bankowa

Mobilne aplikacje bankowe to jest w zasadzie codzienność, ale nie dla każdego. W dalszym ciągu są osoby, które nie ufają aplikacjom bankowym, niemniej w prowadzeniu działalności gospodarczej, dostęp do konta wszędzie gdzie się znajdujemy, jest często kluczowy. Osoby, które są wyczulone na punkcie bezpieczeństwa w sieci, mogą dodatkowo zainwestować w dobrego antywirusa oraz VPN.

Program do wystawiania faktur

Programy do wystawiania faktur są różne, ale łączy je jedno. Pomagają w tym żmudnym, a dla niektórych trudnym procesie. Program do wystawiania faktur po uprzednim odpowiednim skonfigurowaniu i wprowadzeniu niezbędnych danych pozwala w dosłownie kilka sekund wystawić fakturę. Wiele takich programów ma również postać aplikacji, dzięki czemu można mieć go na tablecie lub smartfonie.

Antywirus oraz VPN

O antywirusie i VPN powiedzieliśmy już wcześniej, ale warto do tego wrócić. Kiedyś były to opcje dodatkowe lub opcjonalne. Współcześnie coraz więcej kradzieży dotyczy danych osobowych, czy danych dostępowych. Prowadząc firmę, jesteśmy dodatkowo narażeni. Dobry antywirus jest obecnie porównywana do alarmu w samochodzie lub dobrych drzwi do mieszkania. Szansa, że padniemy ofiarą ataku hakera, rośnie zawsze wtedy, kiedy firma się rozrasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *