Tanie paczki kurierskie

Chcąc wysłać paczkę, warto rozważyć skorzystanie z usług kuriera. Jest to opcja wysyłki w cenie porównywalnej do poczty, a jednocześnie znacznie szybsza i dająca gwarancję dostawy do domu.

Jak odbywa się nadanie paczki kurierem?

Wiele zależy od wybranej firmy transportowej, jednak większość z nich oferuje możliwość wypełnienia szybkiego formularza online, na podstawie którego z systemu generowany jest list przewozowy. Najczęściej można wybrać, czy paczka zostanie odebrana przez kuriera z domu, czy dostarczymy ją samodzielnie do punktu odbioru.

Nadając paczki kurierskie, należy zwrócić uwagę zarówno na to, jak je opakujemy, jak i na wymiary – jeśli przekroczymy opisane w ofercie dostawcy wymiary, możemy ponieść dodatkowe opłaty.

Przy wyborze opcji z odbiorem przez kuriera – otrzymujemy informację zwrotną, z której wynika, kiedy zjawi się doręczyciel, aby ją zabrać, natomiast nadanie paczki kurierskiej w siedzibie firmy czy też punkcie może się odbyć w dowolnie przez nas wybranym momencie.

Jakie są najtańsze przesyłki kurierskie?

Cena przesyłki zależy od wielu czynników: jej rozmiarów, kształtu, a także ewentualnych dodatkowych serwisów, które są wykupowane przez klienta na etapie zamawiania listu przewozowego.

Zasadniczo ciężko jest określi, która firma oferuje najtańsze przesyłki kurierskie, bowiem ceny te mogą się znacząco różnić w zależności od wybranych opcji. Aby nieco oszczędzić, warto skorzystać z oferty serwisów, które zajmują się pośrednictwem w nadawaniu paczek kurierem. Ujmując kwestię najprościej, takie firmy, jako podmioty prawne, podpisują z dostawcami umowy, których później użyczają swoim klientom. W ten sposób ceny są niższe niż w przypadku samodzielnej wysyłki.

Zamawianie kuriera odbywa się wówczas na podobnej zasadzie – tyle że formularz wypełniamy na stronie pośrednika.

Nadanie paczki kurierem za granicę

Istnieje również opcja wysłania przesyłki poza granice Polski, jednak jest to kwestia dość kosztowna – podobnie jak w przypadku poczty. W przeciwieństwie jednak do tradycyjnej poczty, dostawa odbywa się dużo szybciej i z reguły całą jej drogę możemy wygodnie śledzić znając numer przesyłki.

Chcąc nadać przesyłkę kurierską za granicę, warto zorientować się w cenach, a także ewentualnych obwarowaniach, jakie zostały nałożone na takie paczki (pewnych towarów nie wolno wysyłać).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *