Wybierz dobrze

Dla współczesnego przedsiębiorcy zapracowanego i przytłoczonego nadmiarem obowiązków samodzielne rozliczanie podatków to prawdziwy koszmar. Nic więc dziwnego, iż coraz większa ilość osób prowadzących biznesy powierza swoje sprawy finansowe biurom rachunkowym co przyczynia się do znacznego rozwoju tej branży. Jest to szczególnie widoczne na Górnym Śląsku gdzie powstaje ogromna ilość nowych firm.

Znajdź biuro rachunkowe w Katowicach

Czasy gdy było tylko jedno duże biuro rachunkowe w Katowicach minęły. Dziś prym wiodą małe – rodzinne biura rachunkowe coraz liczniej powstające w dużym rozrzuceniu z tendencją pozostawania blisko centrum. Pomimo coraz większego wyboru istnieje wiele biur nowych, niesprawdzonych, które dopiero uczą się fachu.

Nowe firmy oferują swoje usługi tanio jednakże bez pewności wysokiej jakości, która przecież jest niezbędna w tak delikatnych kwestiach jak sprawy finansowe. Aby mieć pewność co do rzetelności biura należy je sprawdzić zestawiając ofertę biura oraz opinie na jego temat z kanonem dobrego biura rachunkowego.

Sprawdź jak odbierają biuro inni klienci

Prostą możliwością sprawdzenia jakości biura jest śledzenie opinii na jego temat na forach internetowych. Choć często są one subiektywne i czasem niesprawiedliwe w każdej jest ziarnko prawdy na temat danego przedsiębiorstwa. Warto więc uważnie wczytać się w to co klienci mają do powiedzenia.

Na terenie Katowic istnieje jednak kilka sprawdzonych biur istniejących na rynku od dłuższego czasu i otrzymujących wiele pozytywnych ocen na forach internetowych oraz oferujących korzystny stosunek jakości do ceny. Jeśli wiemy już, iż dane biuro cieszy się dobrymi opiniami warto zajrzeć czy jego oferta spełnia nasze wymagania.

Cechy oferty dobrego biura rachunkowego?

Oprócz opinii klientów ważny jest staż biura oraz doświadczenie kadry. Inaczej poprowadzi rachunek dynamiczny zespół z wysokim wykształceniem mający duże doświadczenie a inaczej pojedyncza osoba mająca całą firmę na swojej głowie. Warto więc przed rozpoczęciem współpracy z daną firmą poznać nieco kadrę.

Dobrze aby biuro, z którym zamierzamy nawiązać współpracę posiadało szeroką ofertę i by zajęło się całością finansów firmy a nie tylko rozliczeniem pojedynczego rodzaju podatku. Nie trzeba będzie wtedy wykładać dodatkowych kosztów na zatrudnianie innych biur. Dobre biuro powinno świadczyć kompleksowe usługi księgowe między innymi rozliczać ryczałt, podatek VAT, potrafić rozliczyć klienta z ZUS oraz oferować księgowość uproszczoną w skład której wchodzi prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *