Sposób na zabezpieczenie oszczędności

Wiele osób zastanawia się co zrobić z oszczędnościami rzędu na przykład 100 tysięcy złotych. Bardzo wielu specjalistów powie, aby zrobić wszystko by tych pieniędzy nie stracić. Jest to spora kwota, na którą ktoś musiał bardzo ciężko zapracować, więc nie warto decydować się na niepewne ruchy mogące doprowadzić do bankructwa. Co zatem robić?

Jak nie stracić dużych pieniędzy?

Przede wszystkim trzeba unikać rad ludzi nie mających zielonego pojęcia o tym co się wokół nich dzieje. Jest to bardzo prosta i być może nawet lekko prostacka rada, ale ilość mądrości w tym jednym zdaniu jest wręcz nie do opisania. Najgorsi doradcy to ci, którzy przeczytali wszystkie możliwe książki na jakiś temat, jednak ich doświadczenie praktyczne jest równe 0. Z tego powodu, ludzie którzy nie zainwestowali w życiu ani jednej złotówki nie powinni być brani jako przykład wykładni.

Kolejna rzecz to emocje. Są one bardzo złym doradcą pod względem finansów oraz inwestycji. Jest to dziedzina, która wymaga chłodnego, analitycznego i predykcyjnego myślenia opartego na danych oraz informacjach płynących ze świata. Tutaj nie ma miejsca na emocje, ale sporą dawkę wiedzy i mądrości.

W co ulokować kapitał?

Dla wielu osób najlepszym rozwiązaniem będą nieruchomości inwestycyjne. Posiadając oszczędności rzędu 100 tysięcy można zacząć myśleć nad bardzo atrakcyjnym mieszkaniem, nawet w większym mieście. Kupno byle jakiego mieszkania w nieciekawej okolicy to najszybsza droga do straty. W takich przypadkach kupno nieruchomości skończy się na szybkiej odsprzedaży lub na najmie na granicy opłacalności.

Warto pamiętać, że nieruchomości inwestycyjne to wciąż bardzo atrakcyjny produkt, ale żeby zarabiać na nim pieniądze trzeba również mieć pewną wiedzę oraz wyobraźnię. Podczas zakupu mieszkania warto wcielić się w rolę najemcy i zadać sobie pytanie, czy to właśnie w tym miejscu chciałbym spędzić kolejnych kilka lat życia oraz czy warunki panujące w mieszkaniu są odpowiednie. Jeżeli obie odpowiedzi są na TAK, można być w miarę pewnym że lokal będzie atrakcyjny.

Podsumowując, posiadając oszczędności najważniejszym krokiem jest dbanie o to, aby ich nie stracić w głupi sposób. Hazard, pożyczanie znajomym na procent czy słuchanie rad osób bez doświadczenia to tylko przykłady najgorszych sposobów zachowania. Z tego powodu, warto zainwestować przede wszystkim w wiedzę w postaci książek. Poznając podstawy inwestowania oraz prawa podatkowe można zacząć samemu obserwować sytuację na rynkach finansowych i zacząć działać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *