Zalety druku sublimacyjnego

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się nadruk sublimacyjny. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest sublimacja druk jest naprawdę bardzo wytrzymały. Należy pamiętać, że sublimacja to technika druku, która wykorzystuje zjawisko sublimacji.

Czym jest druk sublimacyjny?

Wydruk wykonuje się specjalnymi tuszami, które są nanoszone na papier transferowy. Później prasa do sublimacji o wysokiej temperaturze używana jest do przenoszenia nadruku na ubrania. Warto mieć na uwadze, że druk sublimacyjny sprawdzi się doskonale na jasnych poliestrowych materiałach. Wykonuje się go najczęściej na sportowej odzieży typu bluzy, koszulki i topy. Można go też wykonać na specjalnych kubkach z powłoką poliestrową, podkładkach pod myszkę oraz na poduszkach. Można śmiało powiedzieć, że na treningi idealnie nadadzą się koszulki sublimacyjne. Trzeba dodać, że sublimacja to proces chemiczny. Przy użyciu tuszy sublimacyjnych wykonywany jest nadruk. Tak naprawdę są to barwniki, które łączą się jedynie z poliestrowymi włóknami. Barwnik zostaje podgrzany podczas dociskania kalki do produktu w prasie przemysłowej. Wtedy włókna poliestrowe tkaniny otwierają się i przyjmują barwnik, który zmienia swój stan skupienia ze stałego na gazowy. Włókna ponownie się zamykają, gdy działanie wysokiej temperatury ustaje.

Efekt końcowy

Wyrazisty obraz wdrukowany w koszulkę jest efektem końcowym procesu. Warto mieć świadomość, że ten obraz nie jest wyczuwalny w dotyku. Należy pamiętać, że tylko na materiałach niepowlekanych wcześniej środkami zabezpieczającymi można stosować sublimację. Przy użyciu sublimacji można znakować tylko jasne materiały poliestrowe, czyli jasnoszare, kremowe oraz białe. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jedynie czarny kolor nadruku jest możliwy na kolorowym podłożu. Technika sublimacji jest opłacalna zarówno dla wysokich, jak i niskich nakładów, ponieważ nie wymaga ponoszenia kosztów przygotowalni. W przypadku zamówień indywidualnych druk sublimacyjny również będzie opłacalny. Do znakowania fullprint również wykorzystywana jest metoda sublimacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *