Reklama na YouTube – sposobem na udaną autopromocję firmy

Świat poszedł do przodu i nie ma w tej kwestii żadnych wątpliwości. To, co kiedyś było niemożliwe, dzisiaj staje się realne. Taki internet i media społecznościowe oraz serwisy mają zasięg globalny i są dostępne za pomocą jednego kliknięcia, które otwiera tyle możliwości.

Czym jest Youtube?

To popularny serwis, w którym można za darmo odtwarzać setki filmów o różnorodnej tematyce. Na YouTubie można nie tylko zerkać na filmiki, ale umieszczać pod nimi filmiki. Można je także samodzielnie dodawać po pozytywnym przejściu weryfikacji przez moderatorów.

Po co w takim razie umieszcza się reklamy na youtube?

Powód jest oczywisty reklama na youtube to idealny sposób, by promowany przez nas produkt lub usługa dotarła do setki odbiorców na całym świecie i to w różnym wieku. Jeśli zamieszczona przez nas reklama w youtube okaże się wystarczająco atrakcyjna, można spodziewać się szerokiego odzewu i sporej liczby nowych klientów. Dla początkujących przedsiębiorców reklama w internecie to najlepszy sposób na szeroko pojętą autopromocje.

Czy reklama na youtube jest darmowa?

Niestety nie, gdyż serwis musi na czymś zarabiać, a opłaty pobierane przy okazji zamieszczania reklamy to spory zysk. Poza tym reklamy na youtube mają dość wysoką pozycję w przeglądarkach, a ta okoliczność nie daje zbyt dużego pola manewru dla zleceniodawcy. W końcu zależy mu, by jego reklama w youtube dotarła do jak największej liczby osób. Dlatego godzi się na stawki narzucane przez serwis. Nie może stawiać zbyt wygórowanych oczekiwań, gdyż na jego miejsce czeka wielu chętnych, którzy są gotowi zapłacić jeszcze więcej, byleby znaleźć się tylko w czołówce przeglądarek.

Jak długo reklama na youtube jest widoczna?

To zależy przede wszystkim od umowy zawartej między właścicielami serwisu a zleceniodawcą. Niemniej reklama w youtubie jest ważna przynajmniej przez 30 dni od daty zamieszczenia. Oczywiście można przedłużyć termin jej ważności, ale najpierw trzeba uiścić stosowny abonament i zrobić dodatkowy aneks do umowy. O terminie wyświetlania reklamy na youtube decyduje też to, czy jest odwiedzana przez internautów. Jeśli jest przez nich traktowana jako niepotrzebny spam- jej obecność na youtube traci rację bytu i staje się zbędna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *