Co trzeba wiedzieć o inwestowaniu w grunty?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zakup gruntów jest jedną z najbezpieczniejszych form ulokowania ciężko zarobionych pieniędzy. Należy mieć świadomość, że ziemia jest dobrem ograniczonym. Warto jednak wiedzieć, że praktycznie każda transakcja jest obarczona pewnym ryzykiem. Jak inwestować w działki inwestycyjne na śląsku?

Wysokie stopy zwrotu

Jak wiadom inwestorzy przede wszystkim uwzględniają stopę zwrotu. Godny uwagi jest fakt, że w przypadku gruntów mogą one osiągać nawet kilkaset procent rocznie.

Należy jednak zaznaczyć, że uzyskanie takiego wyniku będzie wymagało właściwego wyboru nieruchomości. Warto wiedzieć, że nawet zyska w wysokości 20% w skali roku jest doskonałą inwestycją.

Możliwość angażowania obcego kapitału

Jest to kolejna zaleta, która przekonuje coraz większą liczbę osób do inwestowania w Działki inwestycyjne na Śląsku. Można bowiem wykorzystać obcy kapitał.

Świetnym przykładem jest kredyt. Osoby, które są zainteresowane zakupem muszą posiadać 20% kapitału własnego, a także odpowiednią zdolność kredytową.

Niskie ryzyko inwestycyjne

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że według statystyk grunty w dłuższej perspektywie zawsze będą zyskiwały na wartości. Oczywiście występują wahania rynkowe, które mogą przyczynić się do spadku ich ceny na pewien czas.

Oznacza to, że inwestycja w działki jest zdecydowanie bezpieczniejsza od giełdy. Osoby, które są zainteresowane pomnożeniem nadwyżki środków pieniężnych powinny poważnie zastanowić się nad ulokowaniem kapitału w gruntach

Jakie kwestie trzeba uwzględnić przed podjęciem decyzji?

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności dokładne sprawdzenie księgi wieczystej. Jak wiadomo nie każdy jest zainteresowany zainwestowaniem w działkę, która jest obciążona. Należy również przed podjęciem decyzji o wyborze uwzględnić lokalizację.

Nie można oczywiście zapomnieć sprawdzić, czy okolice maja dużą perspektywę rozwoju. Koniecznie należy zatem zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania. Bardzo często powstanie w pobliżu marketu może przyczynić się do zdecydowanego wzrostu ceny działki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *