Czy dobry adwokat może być tani?

Codziennie wiele ludzi sięga po pomoc adwokatów. Szukają ich za pomocą internetu wpisując najróżniejsze frazy: adwokat z Katowic, adwokat z Warszawy. Okazuje się, że im lepszy jest adwokat, tym więcej pieniędzy musimy na niego wydać. Skąd taka sytuacja?

Czy tańsza usługa to gorsza usługa?

Okazuje się, że w branży prawniczej panuje przekonanie, jakoby tańsze usługi miały być tymi gorszymi. Skuteczność musi mieć bowiem swoją cenę, a adwokaci muszą się dostosować to oczekiwań, jakie stawiają im ludzie, jak i rzeczywistość. Z kolei sukces prawnika, to także sukces klienta.

Dlatego wybierając dobrego adwokata musimy nastawić się na wyższą cenę. Mamy wtedy jednak pewność, że osiągnęliśmy już połowę sukcesu, niezależnie od tego, czy będzie to adwokat z Katowic czy z innego miasta – dobry specjalista, to klucz do wygranej sprawny. Profesjonalizm i doświadczenie takiego adwokata tylko utwierdzi nas w tym przekonaniu.

Ile zarabia młody adwokat?

Obecnie panuje przekonanie, że będąc młodym adwokatem możemy liczyć na krocie. Jest to jednak mit, którego nie można podzielać. Takie osoby pracują często kilkanaście godzin na dobę, dokształcają się ucząc po pracy języków obcych. Inwestycja ta dopiero po pewnym czasie zacznie się zwracać. Nie ma co się oszukiwać, ale praca adwokata to długa i żmudna droga.

W związku z tym, im więcej adwokat zainwestuje w siebie i swój rozwój, tym więcej może później wymagać od klienta. W końcu jest na tyle profesjonalny i doświadczony, że jego usługi jak i ich jakość muszą być równe co do proponowanej ceny. Trudno więc oczekiwać od adwokatów, że nie będą chcieli nadrobić czasów, w których ledwo wiązali koniec z końcem.

Adwokaci z Katowic – ile zapłacimy za poradę?

200-300 złotych za kilkunastominutową poradę to dla wielu osób skandal. Czy rzeczywiście tak jest? Okazuje się, że niekoniecznie. Udzielenie tak krótkiej odpowiedzi wymagało od prawnika naprawdę wielu lat nauki i wyrzeczeń. Istotny powinien być dla nas tylko fakt, że nasz problem został rozwiązany.

Dobry adwokat to nie tylko wysoka cena. Taka osoba powinna zrozumieć nasz problem, dobrze postawić się w naszej sytuacji i walczyć o nasze prawo w sądzie. To nasz pomocnik, do którego od tej pory będziemy mogli zwracać się w każdej kwestii i i porze. Płacąc za konsultację, płacimy nie tylko za poradę. Wliczone są w nią także te, których adwokat udzieli nam np. telefonicznie, mailowo. Pamiętajmy, że często wysyła w naszym imieniu listy, załatwia sprawy w banku. Cena ta ma więc swoje drugie zastosowanie, którego klienci często nie dostrzegają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *