Kancelaria upadłościowa – zakres działalności

Proces upadłościowy angażuje wiele osób. Każda ze stron może być zainteresowana dodatkowym wsparciem ekspertów, ponieważ przepisy są często zawiłe i skomplikowane. Prawo upadłościowe kancelaria, która ma bogate doświadczenie jest w stanie zinterpretować w sposób właściwy.

Kto korzysta z pomocy kancelarii upadłościowej?

Najczęściej są to oczywiście prezesi i właściciele zadłużonych podmiotów, czyli przedsiębiorstw oraz działalności gospodarczych. Muszą oni dopełnić określonych obowiązków prawnych. Ich zaniedbanie może skutkować poważnymi konsekwencjami, które wiążą się z poniesieniem odpowiedzialności osobistej, majątkowej, a nawet karnej. Na drugim biegunie znajdują się wierzyciele niepewni, co do tego, jaką część należności uda im się odzyskać.

Kancelaria upadłościowa doradza też syndykom, nadzorcom, inwestorom i konsumentom. Zakres świadczonych przez nią usług prawnych może więc wydawać się dość rozległy. Wszystkie zagadnienia są jednak ściśle powiązane ze sobą tematycznie. Dzięki temu prawnicy i radcy prawni działający w obrębie postępowania likwidacyjnego są gruntownie przygotowani merytorycznie i wyjątkowo wyspecjalizowani.

Poziom lokalny: prawo upadłościowe Warszawa i okolice

Aglomeracja warszawska jest polskim Eldorado. Swoje siedziby mają tam najważniejsze koncerny i korporacje. Z racji największej populacji na terenie Polski rejon ten jest też wspaniałym rynkiem zbytu. Dlatego właśnie w jego obrębie rejestruje się najwięcej nowych spółek i jednoosobowych działalności gospodarczych. Siłą rzeczy przekłada się to na wyjątkowo wysoką liczbę upadłości w skali roku.

Prawo upadłościowe kancelaria, która działa w stolicy musi interpretować wyjątkowo biegle z racji dużej liczby spraw oraz bardzo wysokiego stopnia skomplikowania niektórych z nich. Zdarzają się tak zawiłe przypadki, że mogłyby trafić do podręczników akademickich – stwierdza z uśmiechem jeden z warszawskich radców prawnych. Kancelaria upadłościowa w tym mieście musi zatrudniać najlepszych ludzi, dla których prawo jest pasją – dodaje.

Rzeczywiście, również jeśli chodzi o prawo upadłościowe Warszawa to prawdziwa stolica. Oferta stołecznych kancelarii upadłościowych, w porównaniu do tych, które działają w innych dużych polskich miastach jest zdecydowanie najszersza. Wiele z nich może pochwalić się dodatkowo wybitnymi osiągnięciami w obsłudze głośnych spraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *