Jak sprawnie przewozić owoce?

Transport warzyw i owoców z logistycznego punktu widzenia to niezwykłe wyzwanie. Odbiorca liczy na świeży i wysokiej jakości produkt. Dostawca oraz firmy transportowe musi więc dołożyć wielu starań, aby warzywa i owoce dotarły do odbiorcy w stanie jak najlepszym. Nie jest to łatwe zadanie.

W czym przewozi się warzywa i owoce?

Są to niezwykle delikatne i często nietrwałe produkty. Oczywiście zupełnie inaczej zachowają się podczas transportu owoce typu jagody czy maliny oraz np. jabłka. Podobnie jest z warzywami. Na pewno wszyscy są zgodni co do tego, że kapusta vs sałata to zdecydowanie inne warunki magazynowania. Najpopularniejszym nośnikiem były skrzynki drewniane, jednak coraz częściej są wypierana przez specjalne skrzynki sadownicze. Skrzynka plastikowa na owoce to w tej chwili najbardziej optymalny sposób na transport tych produktów. Skrzynki plastikowe na owoce producent wytwarza w różnych wielkościach oraz kształtach. W ten sposób każdy rodzaj owocu może być odpowiednio zabezpieczony, a odbiorca otrzymuje wartościowy produkt.

Wytrzymałe i wysokiej jakości tworzywo

Skrzynka plastikowa na owoce została wyprodukowana z tworzywa, które jest niezwykle wytrzymałe, elastyczne oraz przeznaczone do kontaktu z żywnością. Może mieć tradycyjną wysokość lub formę półtacy o pojemności 15 litrów, które idealnie sprawdzi się w przypadku owoców miękkich jak jagodowe czy maliny. Skrzynki sadownicze są lekkie, więc praca z nimi jest znacznie łatwiejsza. Nie absorbują wody i są bardzo łatwe w czyszczeniu. Otwory wentylacyjne w skrzynkach zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i tym samym pomagają przedłużyć okres przydatności delikatnych produktów.

Wyjątkowe rozwiązanie logistyczne

Skrzynki plastikowe na owoce producent stworzył tak, aby były jak najbardziej funkcjonalne w całym procesie transportu. Z tego względu jedną z ich głównych zalet jest także to, że są całkowicie kompatybilne z najnowszymi metodami napełniania, ważenia, przeładunku i mycia. Praca przy owocach, przeładunek i transport odbywa się dzięki temu znacznie sprawniej, szybciej oraz ekonomiczniej. Dodatkowo tworzywo skutecznie zabezpiecza przed rozwojem pleśni czy grzybów, które znacznie skracają trwałość owoców oraz rzutują na ich jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *