Jak wygląda szkolenie BHP prowadzone przez zewnętrzną firmę?

W Polsce w każdym zakładzie pracy minimum raz w roku powinno odbyć się obowiązkowe szkolenie BHP pracowników. Większe przedsiębiorstwa i firmy mają w swoich szeregach wyszkolone osoby, które mogą samodzielnie przeprowadzać tego typu szkolenia. W mniejszych zakładach, właściciele powinni jednak skorzystać z wewnętrznych firm, które przyjadą i przeprowadzą profesjonalne odpowiednie szkolenie dla konkretnej grupy pracowników.
Jak wygląda takie szkolenie BHP prowadzone przez zewnętrzną firmę? Poniżej kilka przydatnych wskazówek.

Do kogo kierowane są szkolenia?

Szkolenie BHP administracyjno-biurowe jak sama nazwa wskazuje skierowane jest do osób zatrudnionych na stanowiskach w administracji, które obowiązkowo raz w roku powinny odbyć takie szkolenie. Uaktualni ono ich wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną w wielu kwestiach przydatnych w pracy. Ponadto, każdy nowy pracownik zanim zajmie swoje nowe stanowisko – musi również odbyć szkolenie BHP dla pracowników biurowych. Po jego ukończeniu może dopiero zasiąść przy swoim biurku i zacząć z zaangażowaniem wypełniać swoje obowiązki.

Firmy przeprowadzające szkolenia

W każdym dużym mieście jest przynajmniej kilka firm, które przeprowadzają tego typu profesjonalne szkolenie BHP dla pracowników biurowych. Ponadto, określone szkolenia BHP mogą być osobno skierowane dla kierowników, czy właścicieli firm oraz innych osób pracujących w danym miejscu. To ważne, by każdy był na bieżąco z aktualnymi przepisami z Kodeksu Pracy, by wiedział jakie prawa przysługują mu ze strony pracodawcy oraz co należy do jego obowiązków. Dzięki tego typu szkoleniom wiele osób uczy się także, jak np.: reagować w bardzo trudnych sytuacjach typu pożar w firmie lub zawał kolegi. Nauka pierwszej pomocy na tym etapie jest również obowiązkowa.

Gdzie odbywają się szkolenia?

Szkolenie bhp pracowników zazwyczaj odbywa się w miejscu ich pracy. To BHP-owiec przyjeżdża do zakładu pracy, by przez około 6-8 godzin przeprowadzić z pracownikami zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne.

Jak wynika z powyższego, szkolenie BHP administracyjno-biurowe to obowiązkowy punkt, który trzeba zrealizować na określonym stanowisku w każdym miejscy pracy. Każde szkolenie obejmuje również tematykę dokładnie związaną z konkretną dziedziną pracy. Każdy musi bowiem wiedzieć, co należy do jego obowiązków oraz jakie są jego prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *