Kurs języka angielskiego – czy warto i na jaki się zdecydować?

Chciałbyś nauczyć się języka angielskiego? Zajęcia w szkole i na uczelni, w których brałeś dotychczas udział okazały się mało skuteczne? Zastanawiasz się nad zapisaniem się na kurs? Nie wiesz, czy jest to opłacalne i na jaki kurs się zdecydować? Jeżeli interesują Cię powyższe kwestie, koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem, w którym znajdziesz odpowiedzi na te oraz inne pytania!

Kurs języka angielskiego

Zapisanie się na kurs jest zdecydowanie najlepszą metodą nauki. Istnieje bowiem naprawdę mała ilość osób, które są w stanie nauczyć się samodzielnie języka. Nie dlatego, że jest to trudne, lecz dlatego, że nauka języków obcych wymaga ogromnej dyscypliny i systematyki, którą trudno osiągnąć nam samodzielnie. Zawsze przecież znajdzie się coś ważniejszego do zrobienia… wszyscy to znamy.

Zapisanie się na kurs pomoże nam ograniczyć problemy z organizacją. Będziemy bowiem zmobilizowani, by wykonywać konkretne zadania i uczyć się zadanych treści.

Kursy indywidualny vs grupowy

Kiedy już zdecydujemy się na zapisanie się na kurs języka angielskiego będziemy musieli podjąć decyzję, odnośnie charakteru naszych zajęć. Możemy bowiem wybrać kurs indywidualny lub grupowy. Nie ma jednoznacznej zasady, która określałaby, który rodzaj zajęć jest lepszy. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Oczywiście, nie warto zapisywać się na kurs w dużej grupie, gdyż w takiej sytuacji nauczyciel zwyczajnie nie będzie mógł poświęcić nam wystarczającej ilości czasu. Jednak niekiedy zajęcia w małej grupie mogą być bardziej skuteczne od indywidualnych.

Jaki nauczyciel będzie najlepszy?

Nauczyciel jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na skuteczność naszego kursu. Warto więc przyłożyć szczególną uwagę do wyboru odpowiedniej osoby i sprawdzić, czy posiada ona doświadczenie i odpowiednie wykształcenie.

W dzisiejszych czasach niezwykle popularne stały się lekcje u tzw. „native speakerów”, czyli osób, których ojczystym językiem jest właśnie angielski. Najczęściej są to Amerykanie lub Anglicy, czasami również Australijczycy. Osoby te z pewnością posiadają najlepszą wiedzę na temat tego języka, ale by lekcje miały sens muszą mieć również zdolności przekazywania wiedzy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *