Czym kierować się przy wyborze drukarki kodów kreskowych?

Funkcjonalna drukarka kodów kreskowych wcale nie musi być duża i szybka. Zdecydowana większość tych urządzeń znajduje swe zastosowanie w niewielkich przedsiębiorstwach, toteż sprzęt ten nie musi zaskakiwać wydajnością. Czym jeszcze kierować się przy wyborze drukarki kodów kreskowych?

Słów kilka o wydajności

Większość drukarek drukuje z prędkością około 15 cm na sekundę. Na pozór nie jest to dużo, ale… szybciej nie trzeba. Jeśli drukarka ma do wydrukowania kilkaset lub góra tysiąc etykiet dziennie, to jest to wydajność wystarczająca do zaspokojenia potrzeb wybranego przedsiębiorstwa.

Oczywiście można wybrać drukarkę szybszą, ale… po co? Większość tego typu urządzeń psuje wydruk pracując z dużą szybkością. W konsekwencji wydrukowany kod jest znacznie słabszej jakości, niż można by tego oczekiwać. I nie jest tajemnicą, że mogą pojawić się problemy z jego odczytem.

Obudowa też jest ważna

Lekka, funkcjonalna drukarka kodów kreskowych to sprzęt, w którym istotną rolę odgrywa obudowa. Komponent ten powinien być wykonany z plastiku, gdyż dzięki temu jest on lekki i funkcjonalny. Co ważne, taką drukarkę można też z łatwością przenieść w dowolne miejsce, a jej „podróż” z biura do magazynu już nikomu nie będzie nastręczać trudności.

W obudowie muszą też znaleźć się co najmniej dwa złącza. Dzięki temu drukarka kodów kreskowych może zostać podłączona do komputera również wtedy, gdy pierwsze gniazdo zostanie uszkodzone lub zniszczone. Naturalnie wszystkie te wejścia muszą być czytelnie oznaczone.

Czas wydruku – im mniejszy, tym lepszy

Dobre Drukarki kodów kreskowych to sprzęt, który zapewni użytkownikowi możliwie najkrótszy czas wydruku dwóch różnych etykiet. Oczywiście nie chodzi tu o czas niezbędny do wydrukowania danej etykiety, lecz o czas pomiędzy realizacją dwóch wydruków o zupełnie innej treści.

Podsumowując, drukarka kodów kreskowych to sprzęt, w którym oprócz wydajności liczy się również jakość wydruku. Warto też zwrócić uwagę na inne cechy tego urządzenia, a mianowicie na jego ergonomię, dostęp do najważniejszych złącz itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *