Jak obniżyć rachunki za prąd?

Sposobów na oszczędzanie jest mnóstwo. Sporą część naszych dochodów pochłaniają opłaty za prąd. Rosnące ceny, zmiany w rozliczeniach to bolączka wielu przedsiębiorców. Aby obniżyć rachunki za prąd konieczna jest analiza i wiedza, co tak naprawdę wpływa na wysokość rachunku za energię elektryczną.

Skąd nagły wzrost opłaty za prąd?

Najczęściej winę za to ponosi nadwyżka wytworzonej mocy biernej. Przekroczenie limitu, jaki nakładają na każdego sieci energetyczne, skutkuje wyższymi opłatami za prąd.

Skąd bierze się energia bierna?

Energia bierna to moc nieużyteczna jednak niezbędna. Korzystając z przesyłanej energii korzystamy zarówno z jej formy czynnej jak i biernej. Czynna konieczna jest do zasilenia urządzeń elektrycznych. Bierna z kolei odpowiada za stworzenie niezbędnych warunków, by zaszły procesy fizyczne. Innymi słowy to moc, która krąży po obiegu i znacząco wpływa na wysokość naszych rachunków.

Ile kosztuje moc bierna?

Przekroczenie limitu, który zazwyczaj wynosi 0,4 T, wiąże się ze wzrostem rachunków za dystrybucję nawet o 30%. Ponadto urządzenia nadmiernie obciążone energią bierną, są mniej wydajne. W tym celu konieczne jest zrównoważenie, czyli kompensacja mocy biernej.

Co to jest kompensacja energii biernej?

Równoważenie czyli kompensacja energii biernej polega na podłączeniu specjalnego urządzenia, które wytworzy energię bierną na miejscu, jednak cechującą się przeciwnym zwrotem. Dzięki temu nie ma potrzeby przesyłania jej od wykonawcy do dystrybutora. Następuje również wyraźne odciążenie eksploatacji urządzeń elektrycznych, co niewątpliwie wpływa na ich żywotność i efektywność.

Co potrzebuję, aby rozpocząć kompensowanie mocy biernej?

Zanim przystąpimy do zakupu odpowiedniego sprzętu, należy wnikliwie przeanalizować dane poboru mocy i jej wytwarzania. Każde nawet najmniejsze przekroczenie limitu skutkuje wyższymi rachunkami za prąd. Dane i wyniki pozwolą wybrać odpowiednią metodę i wielkość instalacji. Najprostszym rozwiązaniem jest podłączenie specjalnego kondensatora, który odpowiednio przeprowadzi kompensowanie mocy biernej. Jego podłączenie jest proste i nie wymaga specjalnego przygotowania oraz zmian w instalacji. Mogą one być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Kompensacja mocy biernej za pomocą takiej baterii jest wystarczająca i wpływa korzystnie na efektywne działanie urządzeń nadmiernie obciążonych energią bierną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *