Najlepszy wyświetlacz TFT- LCD do produkcji paneli sterujących w maszynach

Panele operatorskie w maszynach i urządzaniach stosowanych w różnych gałęziach przemysłu, powinny cechować się wysoką jakością i trwałością, by móc spełniać swoje zadanie nawet w trudnych warunkach. Jakie wyświetlacze tft LCD najlepiej się sprawdzą? Wygodną pracę zapewni nieduży wyświetlacz, na przykład posiadający przekątną 7 cali.

Cechy wyświetlaczy tft LCD do zastosowań zewnętrznych

Jednym z najważniejszych detali, który będzie decydował o wygodzie korzystania z wyświetlacza umiejscowionego na zewnątrz, jest wysoka jasność oraz możliwość dynamicznego dopasowania się jej do panujących warunków. Dzięki temu zarówno w dzień, kiedy panuje duże nasłonecznienie, jak i w nocy, kiedy widoczność jest znacznie ograniczona, wyświetlacz tft LCD będzie pracował bez zarzutu. Zalecana jasność podświetlenia, proponowana przez dobrych producentów, to co najmniej 1000cd/m2.

Kolejna ważna cecha to zakres temperatury pracy. Jeżeli wyświetlacz ma być zastosowany na zewnątrz, to powinien bez problemu móc być użytkowany w temperaturze do -20 stopni Celsjusza. To sprawia, że również sprawdzi się wewnątrz, w chłodniach. Górna granica pracy dobrej jakości wyświetlaczy tft LCD to aż 70 stopni Celsjusza. Dzięki temu możliwe jest ich zastosowania w gałęziach przemysłu, gdzie podczas pracy dochodzi do znacznego podniesienia temperatury.

Inne ważne elementy specyfikacji dobrych wyświetlaczy

Wysokiej jakości wyświetlacze tft LCD powinny cechować się również wygodnym touch panelem, który umożliwia komfortowe korzystanie w warunkach przemysłowych. Zapewni to interfejs I2C. Kolejna ważna kwestia to duży kontrast, wynoszący aż 500:1. Nieduże wymiary panelu roboczego oraz całego wyświetlacza to dodatkowy atut, który sprawia, że można go zastosować w maszynach i urządzeniach stosowanych w wielu gałęziach przemysłu.

Renomowani producenci omawianych wyświetlaczy niekiedy oferują również ADBoard wraz z kontrolerem SSD1963, dzięki czemu konstruktorzy aplikacji do zastosowania przemysłowego mają od razu gotowy zestaw, który można wykorzystać przy tworzeniu panelu sterowania maszyną czy urządzeniem.

Niedrogie wyświetlacze tft LCD- czy warto w nie inwestować?

Nieduże wyświetlacze przygotowane do montażu w maszynach, ale także mające zastosowanie w wizualizacji danych czy komunikacji z operatorami urządzeń, nie muszą być drogie. Atrakcyjna cena to jedynie dodatkowy atut.

Wybierając wyświetlacz do zastosowania przemysłowego, czy to na zewnątrz lub w fabryce czy zakładzie, należy zwracać uwagę przede wszystkim na parametry, które sprawiają, że jego użytkowanie będzie wygodne i bezproblemowe.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na unisystem.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *