Wiele oblicz kalendarzy reklamowych

Kalendarze firmowe, są niezwykle dobrym pomysłem, kiedy szukamy skutecznej formy reklamy. Reklama szerzona dzięki nim jest skuteczna z kilku powodów, jednocześnie należy zwrócić uwagę, że same kalendarze oprócz reklamy pełnią szereg innych funkcji.

Kalendarze reklamowe

W pierwszej kolejności, kiedy chcemy zamówić kalendarze reklamowe, pomyślmy o swoich pracownikach. Pracownicy wielu firm są obecnie już przyzwyczajeni do tego, że co roku dostają w prezencie kalendarze, ale nie wszędzie jest to normą. Jeśli my jako pracodawca, nigdy jeszcze nie sponsorowaliśmy naszym pracownikom kalendarzy, to warto zacząć to robić. Przemawia za tym kilka argumentów:

– kalendarze są miłym prezentem;
– reklamują naszą firmę podczas spotkań pracowników z przedstawicielami innych firm;
– pomagają układać pracę;
– pracownicy są bardziej terminowi.

Wydatek na kalendarze książkowe nie jest może bardzo mały, ale efekt zdecydowanie jest lepszy, niż sugerowałaby to ich cena.

Co może nam zaoferować producent kalendarzy?

Producent kalendarzy producentowi równy nie jest. Różnią się oni również pod kątem oferty, jaką mogą nam przedstawić. Są firmy, które wykonują kalendarze książkowe i inne od podstaw. Takie firmy mogą zaoferować nam w zasadzie indywidualny projekt, rozważając który możemy decydować o użytych materiałach, rozwiązaniach oraz szacie graficznej. Mniejsze firmy zaproponują nam zapewne kilka układów oraz wariantów kolorystycznych z możliwością umieszczenia logo firmy, oraz personalizacji. Jeśli idzie o kalendarze reklamowe to najpopularniejsze są:

– kalendarze firmowe B5 dzienne,
– kalendarze firmowe B5 tygodniowe,
– kalendarze firmowe A4 dzienne,
– kalendarze firmowe A4 tygodniowe,
– kalendarze firmowe kieszonkowe.

Jaka jest cena kalendarzy reklamowych?

Kalendarze reklamowe/firmowe występują na rynku w przeróżnych cenach. Na cenę wpływ ma oczywiście rozmiar kalendarza, ilość zmian, jakie w podstawowym projekcie musi nanieść producent jakość użytych materiałów. Ze względu na bardzo szeroki zakres wymienionych wyżej cech kalendarze książkowe mogą kosztować kilkanaście złotych lub nawet kilkadziesiąt do stu złotych włącznie. Niebagatelny wpływ na cenę może mieć również wielkość naszego zamówienia. Wiadomo, że im większy nakład, tym producent będzie bardziej skłonny dać nam korzystniejszą ofertę. Pamiętajmy również, że możemy zamówić kilka rodzajów kalendarzy, które będą się różniły jakościowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *