Pozycjonowanie stron – jak pozyskać wartościowe linki?

Aby pozycjonowanie stron przyniosło satysfakcjonujące efekty, warto postawić nie tylko na kompleksowe pozycjonowanie, ale również na systematyczne pozyskiwanie wartościowych linków zewnętrznych. W dzisiejszych czasach metod linkowania jest naprawdę bardzo wiele, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi.

Jakie linki warto zdobyć?

Na pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarce Google największy wpływ mają mocne linki, które umieszczane są na witrynach mogących pochwalić się wysokim współczynnikiem jakości. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że na pozycje w Google ma wpływ nie ilość linków, ale ich jakość.

Warto wspomnieć również i o tym, że wartościowe linki mogą nie tylko pomóc w pozycjonowaniu strony, ale również mogą generować dodatkowy ruch na stronie, dlatego też nie warto na nich oszczędzać. Unikać należy z kolei farm linków z mało znanych domen, które tak naprawdę mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Katalogi i fora tematyczny

Najprostszym sposobem na pozyskanie wartościowych linków jest skorzystanie z porządnych katalogów SEO. Na rynku dostępne są tematyczne i ogólnotematyczne katalogi, dzięki którym będzie można stworzyć swoją wirtualną wizytówkę. Dzięki niektórym katalogom firmowym można również pozyskać wielu potencjalnych klientów. Z wiadomych przyczyn najwięcej korzyści przyniosą płatane katalogi SEO. Aby umieścić w nich link do naszej strony najczęściej należy dokonać płatności przez SMS.

W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się również fora tematyczne, dzięki którym można zdobyć wiele mocnych linków. Jeżeli stworzymy ciekawy profil na danym forum, to będzie można w stopce umieścić link do swojej witryny. Pamiętać należy jedynie o tym, aby unikać technik spamerskich na forach.

Artykuły sponsorowane i własne zaplecze

Przy pozycjonowaniu stron, a dokładniej mówiąc przy pozyskiwaniu wartościowych linków zewnętrznych, mogą pomóc także artykuły sponsorowane. Bardzo wiele serwisów internetowych daje możliwość napisania ciekawego artykułu tematycznego i podlinkowania go do wybranej strony. Niestety, aby zdobyć linka z dużego serwisu trzeba czasami zapłacić nawet powyżej 1000 zł.

Przy mocno konkurencyjnych słowach kluczowych warto zastanowić się nad stworzeniem własnego zaplecza SEO. Dobrym pomysłem jest na przykład założenie ciekawego forum albo bloga tematycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *