Druk sublimacyjny – co warto o nim wiedzieć?

Druk sublimacyjny cieszy się coraz większą popularnością. Mówiąc fachowym językiem, jest to metoda druku, w której następuje przejście ze stanu stałego w stan gazowy. Sublimacja pozwala na nanoszenie grafiki na różnego rodzaju przedmioty. Najczęściej technologia ta wykorzystywana jest przy produkcji gadżetów reklamowych. Co warto o niej wiedzieć i dlaczego jest to rozwiązanie, z którego warto skorzystać?

Sublimacja druk – jakie ma zastosowanie?

Jak wspomniano, naDruk sublimacyjny najczęściej stosowany jest przy produkcji gadżetów reklamowych. Jest to technologia druku, która pozwala na nanoszenie grafiki na różnego rodzaju przedmioty, w tym kubki, koszulki czy torby. Sublimacja może być wykorzystana w przypadku niemal wszystkich przedmiotów, które przynajmniej w 70% składają się z poliestru.

Sublimacja druk – jak powstaje?

Cały proces zaczyna się od przygotowania nadruku na papierze transferowym. Kolejny krok to przyłożenie papieru transferowego do nawierzchni przedmiotu, na który ma być nałożona grafika. Wykorzystuje się do tego celu specjalną prasę termotransferową. Pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia nadruk nanoszony jest na materiał docelowy.

Jakie są zalety druku sublimacyjnego?

Przede wszystkim nadruk sublimacyjny cechuje się dużą trwałością. Wynika to z tego, że tusz w trakcie sublimacji wnika w podłoże i w ten sposób stanowi jego integralną część. Takiego nadruku nie można po prostu zdrapać. W przypadku ubrań druk odporny jest na prawnie i prasowanie. W przypadku innych przedmiotów np. kubków druk odporny jest na zmywanie. Dlatego też tak wiele firm zamawiających gadżety reklamowe decyduje się właśnie na sublimację. Taka reklama przetrwa bowiem naprawdę długi czas. Dodać tu trzeba jeszcze, że taki druk odporny jest również na działanie warunków atmosferycznych.

Dla kogo nadruk sublimacyjny?

Z tej technologii druku skorzystać może tak naprawdę każdy. Pozwala ona bowiem na produkcję niewielkich nakładów niskim kosztem. Jest to zatem bardzo dobre rozwiązanie dla małych firm, które planują produkcję gadżetów reklamowych. Z druku sublimacyjnego skorzystać można, nawet kiedy chce się wyprodukować zaledwie kilka sztuk jakiegoś gadżetu reklamowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *