Rodzaje worków foliowych

Worki foliowe do pakowania występują w różnych wariantach. W sklepie leżą w pobliżu stoisk z owocami i warzywami. W domu woreczki śniadaniowe można znaleźć w szufladzie, a w szafie schowane są worki foliowe do pakowania odzieży. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy to są one niezbędne w naszym życiu.

Worki foliowe na odzież

Worki foliowe do pakowania odzieży są wykonane z grubej folii, dzięki czemu odpowiednio zabezpieczają ubrania i pościel. Można je szczelnie zamknąć, za pomocą suwaka, a następnie poprzez specjalny otwór wyssać powietrze za pomocą odkurzacza. Duży worek z puchowymi kurtkami zamienia się w małą, próżniową kostkę, która bez problemu zmieści się w szafie. Poza zmniejszaniem objętości worki te chronią ubrania przed pleśnią, kurzem oraz molami.

Worki na odzież stosowane są także w pralniach. Po wykonanej usłudze na ubranie nakładana jest wspomniana folia. Z jednej strony jest otwarta, aby z łatwością nałożyć ją na ubranie, a z drugiej zamknięta. W związku z tym, że worki te są cieńsze od wspomnianych wcześniej worków do pakowania, można w nich z łatwością zrobić dziurę np. wieszakiem. Po praniu zabezpieczają ubranie przed ubrudzeniem i osiadaniem kurzu.

Worki foliowe na jedzenie

Worki przeznaczone do kontaktu z pożywieniem muszą posiadać specjalny atest LDPE. Dzięki temu mamy pewność, że żadne zapachy oraz szkodliwe substancje nie przedostaną się z worka na jedzenie. Woreczki foliowe spożywcze chronią jedzenie przed bakteriami, niechcianymi zapachami i ewentualnym zabrudzeniem.

Najpopularniejsze są Woreczki śniadaniowe, do których większość ludzi pakuję drugie śniadanie. Są wykonane z cienkiej folii, a ich rozmiar nie jest duży, wystarczający by zmieścić kanapkę. Woreczki o większych rozmiarach można znaleźć w sklepach, gdzie służą do pakowania owoców, warzyw czy bakalii. Są w stanie utrzymać lekkie orzeszki oraz ciężkie gruszki czy jabłka. Woreczki foliowe spożywcze służą także do mrożenia żywności. Przed zamrożeniem należy jednak sprawdzić czy producent uwzględnia ten rodzaj zastosowania woreczków. Jedynie przeznaczone do tego celu opakowania odpowiednio spełnią swoje zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *