Jak przekształcić JDG w spółkę z o.o.? – Obsługa prawna firm Poznań

Na przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę decyduje się coraz więcej przedsiębiorców, którzy widzą w tym lepsze rozwiązanie dla swojej biznesu. Aby sprawnie i bezbłędnie przeprowadzić to przekształcenie, należy zamówić profesjonalną obsługę prawną firm w Poznaniu.

Jak przeprowadza się przemianę JDG w spółkę z o.o.?

Przekształcanie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością wymaga przygotowania odpowiednich dokumentów. To m.in. spisanie umowy, która musi odpowiadać modelowi, jaki widnieje w Kodeksie spółek handlowych.

Obsługa prawna firm Poznań to sprawdzona pomoc w napisaniu umowy oraz innych dokumentów. Dzięki temu, że zatrudnimy prawnika do powyższych zadań, odpadnie nam wiele obowiązków z tym związanych.

Konieczne będzie również zaangażowanie notariusza w działania przekształcenia firmy z jednej w drugą. Następnie w sądzie zgłaszamy założenie spółki z jednoczesną rezygnacją z JDG. Musimy dostarczyć na sprawę umowę i akt notarialny oraz inne niezbędne papiery. Dlatego korzystanie z pomocy prawnika jest jak najbardziej wskazane.

Jaką kwotę w kapitale początkowym spółki wybrać?

Zazwyczaj przy zakładaniu spółki decydujemy się na najniższą kwotę kapitału, jaką można wnieść z tego tytułu. To kwota 5 tys. zł. Niemniej zdarza się, że lepszą opcją jest zwiększenie tej puli. Warto w tej kwestii poradzić się urzędnika obsługującego prawnie firmy w Poznaniu.

Adwokat weźmie pod uwagę naszą działalność i ścieżkę jej kariery. Podpowie, czy zwiększenie kapitału na start dla spółki będzie korzystniejsze, czy też niekoniecznie. Przepisy prawa płynnie się zmieniają i tylko adwokat jest w stanie za nimi nadążyć.

Czy spółka z o.o. może być jednoosobowa?

Są przypadki, kiedy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest prowadzona przez jedną osobę, która spełnia zadania wszystkich domniemanych członków zarządu. Tutaj również konieczna jest sporządzona umowa. Spisujemy ją z samym sobą i wpłacamy kapitał spółki na biznesowe konto bankowe.

Jednoosobową działalność gospodarczą prowadzi się zupełnie inaczej niż spółkę z o.o. Aby prawidłowo nią zarządzać, nieodzownie jest potrzebna obsługa prawna firm z Poznania. Warto zadbać o stałą współpracę z adwokatem, który z każdym miesiącem lepiej naszą działalność poznaje.

Dzięki temu może podpowiedzieć, jakie przepisy prawa wykorzystać przy działalności spółki o konkretnym profilu. Prawnik, zatrudniony na stałe, zawsze będzie pilnował, aby spółka działała bez zarzutu, pomimo wciąż zmieniających się przepisów prawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *