Obsługa prawna na stałe czy okazjonalnie?

Olbrzymim atutem zewnętrznych kancelarii adwokackich jest to, że można podjąć z nimi nie tylko stałą, ale również okazjonalną współpracę. Te drugie rozwiązanie jest idealnym wyborem dla tych firm, które potrzebują wyłącznie pojedynczych konsultacji. Przy tym modelu każde ze zrealizowanych zadań rozliczane jest indywidualnie, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo gotówki.

Dla kogo?

Okazjonalna współpraca jest najlepszym wyborem dla niewielkich i początkujących firm, które bardzo często potrzebują specjalistycznej pomowy jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Jeżeli skorzystamy z outsourcingu https://aliantlaw.pl/uslugi-dla-firm to nie trzeba będzie zatrudniać własnego prawnika. Pomocy okazjonalnej wbrew pozorom potrzebują również duże firmy korporacyjne, które chcą odciążyć swoje działy.

Jeżeli chodzi o zakres obsługi prawnej to można go indywidualnie dopasować do swoich potrzeb i preferencji. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że zapłacimy wyłącznie za te usługi, które w rzeczywistości są nam potrzebne. Adwokaci i radcy pracujący w takim modelu oferują nie tylko porady prawne online. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby adwokaci reprezentowali swoich klientów na ważnych spotkaniach biznesowych.

Ile tak naprawdę kosztuje obsługa prawna?

Zdecydowana większość kancelarii (np. https://aliantlaw.pl/uslugi-dla-firm) oferuje swoim klientom atrakcyjne pakiety godzinowe. Wykupione wcześniej pakiety można w dowolny sposób wykorzystać do końca roku kalendarzowego. Ostateczny koszt usługi prawnej dopasowywany jest zawsze indywidualnie. Dobrym pomysłem jest poproszenie kilku kancelarii o wycenę, dzięki czemu będzie można wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Stawka godzinowa najczęściej wykorzystywana jest przy typowych zleceniach jednorazowych. Przy dłuższej współpracy i stałej obsłudze znacznie ciekawszą ofertą może okazać się wynagrodzenie ryczałtowe. Mowa tutaj oczywiście o stałej kwocie miesięcznej. Wiele kancelarii adwokackich oferuje swoim klientom również model mieszany. Każdy z opisywanych wariantów ma oczywiście swoje zalety i wady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *