Przedsiębiorstwo w kłopotach finansowych

Sytuacja ekonomiczna i gospodarcza w ostatnich latach jest bardzo trudna. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne, wielu przedsiębiorców w bardzo krótkim czasie zaczęło się borykać z problemami finansowymi. Koszty stałe, pensje pracowników, podatki, to obciążenia, które trzeba opłacać, mimo braku przychodów, co prowadzi do długów.

Trudna sytuacja w wielu branżach

Szczególnie dotknięte tym problemem stały się branże gastronomiczna i hotelarska. W wielu przypadkach, mimo wsparcia finansowego od państwa, sytuacja kończy się ogromnymi długami i koniecznością zamknięcia działalności.

Samo zamknięcie działalności nie jest jednak jednoznaczne z pozbyciem się długów i zobowiązań finansowych. W takich przypadkach warto skorzystać z usług profesjonalnych doradców. Tego typu wsparcie świadczy każda kancelaria upadłościowa.

Kancelaria upadłościowa – zakres usług

Przede wszystkim kancelaria upadłościowa dokona szerokiej analizy stanu prawnego oraz kondycji finansowej danego przedsiębiorstwa. Na tej podstawie można zdecydować czy uda się uratować firmę, wykorzystując postępowanie restrukturyzacyjne, czy konieczne jest ogłoszenie upadłości.

Prawo upadłościowe kancelaria zostało znowelizowane, dzięki czemu tego typu upadłości można dokonać sprawniej. Niemniej jednak nadal całe postępowanie jest procesem skomplikowanym i wymaga wsparcia profesjonalnego prawnika, specjalizującego się w tym zakresie.Prawnik przygotuje wniosek o upadłość, przeprowadzi przygotowawcze postępowanie likwidacyjne oraz będzie reprezentował klienta podczas postępowania w Sądzie, kontaktów z syndykiem czy wierzycielami.

Czy warto korzystać z usług kancelarii?

Prawo upadłościowe kancelaria jasno określa zasady oraz przesłanki do ogłoszenia upadłości. Natomiast nie jest to proces prosty i wymaga ogromnej wiedzy, by przeprowadzić go prawidłowo. Korzystanie z usług kancelarii w przypadku przedsiębiorstw jest więc niemal obowiązkowe. Dotyczy to również firm jednoosobowych lub osób prowadzących działalność gospodarczą na mniejszą skalę.

Kancelaria upadłościowa wspiera klienta na każdym etapie, doradza oraz podsuwa najlepsze rozwiązania, dzięki czemu zabezpiecza interesy przedsiębiorstwa oraz jego właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *