Czym właściwie jest folia bąbelkowa?

Obecnie mało kto wyobraża sobie bezpieczną wysyłkę paczek bez zastosowania folii bąbelkowej. Folia pęcherzykowa stała się wręcz obowiązkowym elementem bezpiecznych wysyłek. Nic więc dziwnego w tym, że produkcja folii bąbelkowej cieszy się coraz większym uznaniem.

Czym właściwie jest folia bąbelkowa?

Folia pęcherzykowa to materiał produkowany z folii polietylenowej. Na skutek wtłoczenia powietrza pomiędzy poszczególne warstwy folii, uzyskuje się pęcherzyki powietrza.

Folia bąbelkowa powstała w XX wieku, jednak w ciągu ostatnich kilku lat jej popularność znacząco wzrosła. Sprawdza się ona głównie w zabezpieczaniu wartościowych towarów.

Zastosowanie folii bąbelkowej

Folia pęcherzykowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego w tym, że produkcja folii bąbelkowej znacząco wzrosła.

Rzetelny producent folii bąbelkowej posiada w swojej ofercie w folię w różnych kolorach. Możliwe jest również dopasowanie rozmieszczenia bąbelków powietrza na folii. Pęcherzyki mogą również różnić się wielkością.

Folia pęcherzykowa stosowana jest choćby w kopertach, gdzie pełni funkcję ochronną. Folia bąbelkowa jest niemalże elementem obowiązkowym przy wysyłce towarów o wyższe wartości. Odpowiednie owinięcie produktów taką folią znacząco zwiększa ich bezpieczeństwo podczas transportu.

Rodzaje folii bąbelkowej

Produkcja folii pęcherzykowej cieszy się coraz większą popularnością, Dlatego na rynku pojawiają się różne rodzaje tej folii. Prawie każdy Producent folii bąbelkowej posiada w swojej ofercie produkt zarówno w arkuszach, jak i w rolkach. Niejednokrotnie zdarza się również, że można spotkać w folię bąbelkową w formie woreczków.

Coraz więcej firm sprzedających porcelanę czy szkło decyduje się na zakup folii pęcherzykowej z dużym bąblem. Produkcja folii bąbelkowej o dużych bąblach nie różni się zbytnio od produkcji zwykłych pęcherzyków. Jednak większe kieszenie wypełnione powietrzem umożliwiają lepsze zabezpieczenie delikatnych materiałów przed możliwymi uszkodzeniami w trakcie transportu.

Folia bąbelkowa stała się niezbędnym elementem wyposażenia wielu firm. To właśnie dzięki w folii pęcherzykowej możliwa jest bezpieczna wysyłka delikatnych towarów. Pęcherzyki powietrza znakomicie izolują delikatny towar w środku paczki. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej firm prowadzących sprzedaż wysyłkową decyduje się na wykorzystanie folii pęcherzykowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *