Dlaczego warto postawić na skrzyniopalety plastikowe?

Palety i skrzyniopalety przez lata były produkowane wyłącznie z drewna. Gdy technologia umożliwiła stworzenie ich plastikowych zamienników, dokonała się prawdziwa rewolucja w świecie transportu i magazynowania. Przyjrzyjmy się więc dlaczego warto stosować skrzyniopalety plastikowe.

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego do przewozu różnych ładunków

Pierwszą zaletą skrzyniopalet plastikowych jest możliwość ich zastosowania do przewozu i składowania różnych rodzajów ładunków. Uniwersalny charakter pojemników sprawia, że nadają się zarówno do owoców i warzyw, pozostałych artykułów spożywczych a także produktów sypkich.

Skrzyniopalety drewniane nie zdawały egzaminu z kontaktu z materiałem wilgotnym. Nie nadawały się także do przewozu ładunków o charakterze kwasowym czy zasadowym. Inaczej jest w przypadku skrzyniopalet plastikowych. One w przeciwieństwie do swoich drewnianych poprzedniczek mogą służyć do obsługi ładunków wilgotnych, żywności czy substancji chemicznych, w tym farmaceutyków.

Jakie korzyści oferuje producent skrzyniopalet?

Wiemy już, że skrzyniopalety z tworzywa sztucznego są zalecane do transportu i magazynowania artykułów spożywczych i chemicznych. Dlaczego tak jest? Ponieważ plastik jest tworzywem, którego czystość i sterylność jest prostsza do osiągnięcia niż zapewnienie higienicznych warunków w skrzyniopalecie drewnianej. Tworzywa sztuczne nadają się do mycia nawet w wysokiej temperaturze bez ryzyka uszkodzenia czy odkształcenia drewnianych desek.

Producent skrzyniopalet gwarantuje także dużą wytrzymałość palety, nawet do 600 kg. Wszystkie ładunki mniejsze lub równe tej wadze nie powinny powodować pęknięć, zarysowań czy innych uszkodzeń solidnej powierzchni tworzywa sztucznego. Zasługą tego jest stosowanie do produkcji skrzyniopalet plastikowych polietylenu o wysokiej gęstości.

Na koniec warto wspomnieć, że Skrzyniopalety plastikowe są także odporne na działanie niskich temperatur – bez obaw możemy więc umieszczać je w chłodniach, co jest stosowane między innymi w branży sadowniczej i ogrodniczej.

Szereg zalet skrzyniopalet z tworzyw sztucznych czyni je bardzo nowoczesnym rozwiązaniem stosowanym w logistyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *